Nový Lískovec postaví novou kapli, přispět na ní lze ve sbírce

Brno, 20. října 2021 - Městská část Brno – Nový Lískovec je patrně jedinou městskou částí, ve které chybí stavba sakrálního charakteru. To se ale brzy změní. V rámci participativního rozpočtu v roce 2019 totiž uspěla studie na novou kapli v rámci Parku kamenný vrch. Rada městské části poté vyhlásila soutěž na podobu kaple. Na financování kaple budou moci přispět i lidé ve veřejné sbírce.

Public relations

  • FIFA 22 přichází. Co můžete očekávat?

    FIFA 22 přichází. Co můžete očekávat?

    Okamžik, na který všichni fanoušci počítačových her s fotbalovou tematikou čekají, se rychle blíží. Brzy vychází nová FIFA a odpočítávání vstupuje do rozhodující fáze. Co můžete v novém vydání očekávat? Kdo dostal nejlepší kartu a jak vypadá Robert Lewandowski? O tom v dnešním textu!
   

Masarykův onkologický ústav se rozroste o ambulance, vyhlídku i parkoviště

Brno, 20. října 2021 - Masarykův onkologický ústav čeká dostavba. Přinese nové ambulance, vyhlídku i možnosti parkování. Přístavba ke stávajícímu Švejdovu pavilonu má Masarykovu onkologickému ústavu zajistit šestnáct nových ambulancí a 57 parkovacích míst. Podporu projektu vyjádřili i brněnští radní.

Public relations

   

Park Kadetka na Kraví hoře nahradil vyhořelou budovu bývalé jídelny

Brno, 20. října 2021 - Pouhých 63 dní stačilo k tomu, aby zmizela vyhořelá polorozbořená budova a aby se následně zarostlé úpatí Kraví hory proměnilo v nový park Kadetka o rozloze více než 3 tisíce metrů čtverečních. Nyní byl slavnostně otevřen a veřejnost tak může začít využívat novou rekreační zónu v cenné zelené lokalitě při ulici Žižkova.

   

Ceny brněnských bytů stále rostou, o půlku zdražily i nemovitosti za hranicemi města

Brno, 20. října 2021 - Ceny nových bytů v Brně stále rostou. Ve třetím čtvrtletí je lidé kupovali průměrně za 5,75 milionu korun. Za aktuálně nabízené byty zájemci zaplatí v průměru 124 500 korun za metr čtvereční, což je o deset procent více než v předchozím čtvrtletí, a dokonce o 41 procent více než loni. Cenový růst nezastavilo ani 300 nových bytů uvolněných do prodeje, vyplývá z pravidelné analýzy společnosti Trikaya.

   

Brno se zapojí do mezinárodního vzdělávacího programu Erasmus+

Brno, 13. října 2021 - Brno se zapojí do mezinárodního vzdělávacího programu Erasmus+. Brněnští radní souhlasili s podáním žádosti o akreditaci do vzdělávacího programu, jehož administrátorem je Dům zahraniční spolupráce, příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum.

   

Měření v Líšni a na Vinohradech neprokázalo překračování imisních limitů

Brno, 11. října 2021 - Na základě opakovaných stížností občanů v brněnských městských částech Líšeň (ulice Masarova), Vinohrady (ulice Věstonická) a jejich okolí na zhoršenou kvalitu ovzduší a obtěžování zápachem zadal Jihomoravský kraj Českému hydrometeorologickému ústavu měřicí kampaň.

   

O funkci rektora Mendelovy univerzity se uchází čtyři kandidáti

Brno, 11. října 2021 - O funkci nového rektora Mendelovy univerzity v Brně se uchází čtyři kandidáti, kteří vzešli z návrhového kola. O nové hlavě MENDELU rozhodne akademický senát na svém mimořádném zasedání 18. října. Do té doby uchazeči mají předložit teze, kam chtějí univerzitu směřovat.

   

Archeologové na Cejlu a Bratislavské nalezli slovanské artefakty

Brno, 4. října 2021 – Výstavba bytového komplexu Pekárenský dvůr odhalila pozůstatky středověkého předměstí. Důkazy o původním slovanském osídlení našli archeologové na ulici Cejl a Bratislavská v brněnských Zábrdovicích. Pozoruhodný objev odhalila výstavba rezidenčního projektu, za kterou stojí developerská a investiční společnost Domoplan. Mezi nalezenými předměty jsou převážně keramické nádoby, ale také pec nebo studna.

   

Domov pro seniory na Okružní získá vylepšení za 9 milionů

Brno, 28. září 2021 - Stavební úpravy, jako jsou nové rampy a lávky, přesun dřevěného altánu nebo úprava polohy vjezdové brány, vylepší v nejbližší době Domov pro seniory Okružní. Radní dnes schválili smlouvu se zhotovitelem. Společnost Moravská stavební unie provede práce za 9,1 milionu korun na přelomu letošního a příštího roku.

   

Strana 1 z 200