V Bosonohách mají moderně vypadající kontejnerové stání

Brno, 24. července 2024 – V městské části Bosonohy, konkrétně na ulici Konopiska, vzniklo na začátku července nové kontejnerové stání pro komunální a tříděný odpad. Jedná se o dřevěnou konstrukci, která vhodně zapadá do veřejného prostranství a nehyzdí okolí.

   

Čerstvě zrekonstruovaný dům na Hálkově přivítá mladé obyvatelstvo

Brno, 20. července 2024 - Jako nový. Po 14 měsících a 45,5 milionech je bytový dům na Hálkově k nepoznání. Ve 12 zrekonstruovaných převážně dvoupokojových bytech najdou domov hlavně mladé páry a rodiny. Jeden startovací byt město poprvé nabídne i jednotlivcům. Charakter bytů určili brněnští radní.

   

Montessori škola Perlička bude mít větší kapacitu

Brno, 18. července 2024 - Brněnští radní na svém posledním jednání vzali na vědomí záměr navýšení nejvyššího povoleného počtu žáků Montessori Mateřské školy a Základní školy Perlička a Montessori Střední školy, s. r. o., a to od nadcházejícího školního roku 2024/2025. Rada města Brna nemá k danému záměru námitek.

   

Brno bude mít dalších 20 obousměrných tramvají Škoda 45T

Brno, 16. července 2024 - Vozový park Dopravního podniku města Brna se rozroste o dalších dvacet obousměrných tramvají Škoda 45T. Moderní, nízkopodlažní a klimatizované vozy v provozu nahradí převážně nejstarší vozy typu KT8. Tramvaje podnik využívá nejčastěji na lince 8 a při výlukách a omezeních. DPMB s dodavatelem nyní podepsal kupní smlouvu. Dvacet nových tramvají za 1,5 miliardy korun výrobce do Brna dodá v průběhu roku 2026.

   

Střed Brna ve vedrech chladí kropicí vozy i nové mlžítko

Brno, 12. července 2024 – Zpříjemnit lidem alespoň částečně pobyt v centru města, kde teploty aktuálně překračují hranici 30 stupňů Celsia, se rozhodla městská část Brno-střed. Na Zelný trh nainstalovala mlžítko a historickým jádrem projíždí kropicí vůz, který ochlazuje rozpálené ulice.

   

Brno zveřejnilo návrh nového územního plánu

Brno, 8. července 2024 - Návrh nového Územního plánu města Brna (NÚP) určený pro veřejné projednání je nově dostupný na městském portálu územního plánování. Tato aktualizovaná verze vznikla na základě společného jednání. Během prvních měsíců tohoto roku se k podobě NÚP mohly vyjádřit především dotčené orgány, jako jsou ministerstva, krajský úřad nebo sousední obce, ale současně i veřejnost a jednotlivé městské části. Po zákonném vypořádání požadavků a připomínek byl návrh upraven do aktuální podoby. Veřejné projednání je plánováno na 31. července 2024 od 13 hodin ve Sněmovním sále Nové radnice v Brně.

   

Od 1. července začal v Brně fungovat centralizovaný stavební úřad

Brno, 1. července 2024 - V prosinci loňského roku rozhodli brněnští zastupitelé, že se stavební úřady v Brně sloučí do jednoho centrálního úřadu. Reagovali tak na nový stavební zákon, který nabývá účinnosti 1. července 2024. Od tohoto data začne na ulici Orlí 30 fungovat i nový stavební úřad. Na Orlí 30 lidé vyřeší agendu pro všechny městské části kromě Brna-středu. Ačkoliv i toto pracoviště spadá pod centrální stavební úřad, sídlit bude tam, kde doposud, a to na Měnínské 4.

   

Opravený vnitroblok mezi Bayerovou a Dřevařskou se otevřel lidem

Brno, 30. června 2024 – V oázu klidu a zeleně se proměnil jeden z největších brněnských vnitrobloků, jenž se nachází mezi ulicemi Bayerova, Dřevařská, Botanická a Kotlářská. Městská část Brno-střed nyní společně s místními obyvateli prostranství otevřela.

   

Brněnské ekodotace příští rok oživí nábřeží i podpoří vzdělávání

Brno, 30. června 2024 - Dotace zaměřené na životní prostředí budou pokračovat také v roce 2025. Rada města Brna schválila podporu programů Vnitroblok, Nábřežít a Ekologická výchova, které oživují veřejná prostranství a přispívají ke vzdělávání dětí i dospělých. V součtu se díky nim rozdělí přes 5,6 milionu korun.

   

Strana 1 z 254

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...