V Brně vznikne nové gymnázium

Brno, 4. října 2022 - Po třicetileté pauze v Brně vznikne nové veřejné gymnázium. Jeho obsahovou koncepcí se v pondělí 3. října zabývali ředitelé firem i tři brněnští rektoři a další zástupci akademické sféry. Jihomoravský kraj pověřil Střední průmyslovou školu chemickou v Brně na Vranovské a jejího ředitele Viléma Koutníka přípravou gymnázia s přírodovědnou profilací. Fungovat bude v bývalé obchodní akademii na ulici Pionýrské.

  • Atrovíkend v Lužánkách

    Atrovíkend v Lužánkách

    Tradiční zážitkové setkání za účasti známých osobností ve svém oboru, s pestrým programem 22. a 23. října 2022. Těšit se můžete na poradny alternativní medicíny, výklady karet a snů, měření aury, feng-shui, automatickou kresbu, čtení z ruky a mnoho dalšího. Součástí festivalu jsou meditace, workshopy, očistné rituály a zajímavé přednášky....
   

Při ZŠ na Vedlejší vznikne nový pavilon, proběhne tu i rekonstrukce

Brno, 30. září 2022 - Rada města Brna nedávno schválila výzvy k podání nabídek na dvě veřejné zakázky týkající se základní školy na Vedlejší 10. U obou město hledá zpracovatele projektové dokumentace. První projekt se týká výstavby nového venkovního pavilonu, druhý zahrnuje rekonstrukci a vestavbu stávající budovy.

   

Špilberk získá 66 milionů na rekonstrukci gotické strážnice

Brno, 30. září 2022 - Hrad Špilberk prošel v posledních letech významnou renovací. Strážnice, ve které sídlí Správa hradu Špilberk, je poslední část, které se rekonstrukce nedotkla. Brněnští radní schválili investiční záměr její rekonstrukce. Opravy jsou předběžně vyčísleny na 66 milionů korun.

   

Brno zažádá o dotace na odborné učebny pro deset školských zařízení

Brno, 28. září 2022 - Brněnští radní souhlasí s výstavbou či provedením rekonstrukcí na deseti základních školách. Většina realizací by měla proběhnout během příštího roku.

   

Do systému rezidentního parkování se přidají se dvě oblasti v Králově Poli

Brno, 28. září 2022 - Poslední letošní rozšiřování oblastí placeného stání se uskuteční 21. listopadu. Do systému rezidentního parkování se od tohoto dne přidají dvě královopolské oblasti: 3-08 (Dalimilova) a 3-09 (Herčíkova). Rada města Brna schválila změny v nařízení, které tuto změnu v oblastech umožňují.

   

Římské náměstí zdobí nová socha Levitace

Brno, 26. září 2022 – Veřejný prostor v centru Brna zdobí další umělecké dílo. Je to socha Levitace a vytvořil ji sochař Michal Gabriel. Sochu na náměstí umístila městská část Brno-střed společně se svou příspěvkovou organizací Kávéeskou.

   

V Brně přibude nová mateřská školka. Propojí se ZŠ Sirotkova v Žabovřeskách

Brno, 21. září 2022 – Zcela novou mateřskou školku pro padesátku dětí budou mít v městské části Brno Žabovřesky. Městu se ve spolupráci s žabovřeskou radnicí podařilo zakoupit rodinný dům sousedící s budovou Základní školy Sirotkova. Budovu adaptují pro potřeby mateřské školky a prováží se stávající základní školou Sirotkova. Na tiskové konferenci to dnes oznámil Filip Leder, 1. místostarosta MČ Brno Žabovřesky a Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

   

Městské Centrum paliativní péče Brno pomáhá v domovech pro seniory

Brno, 21. září 2022 – Sdružení zdravotnických zařízení II Brno jako příspěvková organizace provozuje Centrum paliativní péče. Své služby poskytuje od roku 2020 pacientům s onkologickými i neonkologickými diagnózami. Paliativní péče je poskytována ve formě ambulance i domácí hospicové péče. Pacientům a jejich blízkým je k dispozici také paliativní poradna, kam může zavolat kdokoli, kdo hledá informace o paliativní péči. V současné době nabízí také spolupráci všem domovům pro seniory v městě Brně.

   

Sdružení zdravotnických zařízení vybudovalo další dvě dětské skupiny

Brno, 21. září 2022 – Sdružení zdravotnických zařízení II Brno jako příspěvková organizace města doposud zřizovala tři dětské skupiny. Začátkem října otevře další dvě dětské skupiny pro děti od jednoho roku do čtyř let. Rodiče se mohou obracet přímo na vedoucí dětských skupin. Kontakty na ně najdou na webu Sdružení zdravotnických zařízení.

   

Strana 1 z 219