Stavební práce na Bauerově omezí od 20. března vjezd do Pisáreckých tunelů

Brno, 12. března 2023 - Rekonstrukce velkého městského okruhu v úseku Bauerova, zahájení výstavby parkovacích ploch u plánované multifunkční haly u výstaviště a další menší stavební práce v této lokalitě si od 20. března vyžádají změny v organizaci dopravy. Dopravní omezení se dotknou úseku ulice Bauerova od velodromu po mimoúrovňovou křižovatku na Hlinkách. Pro řidiče a cestující městskou hromadnou dopravou jsou především důležité následující změny:

   

Brno podpoří ekologické projekty a vzdělávání 2 miliony korun

Brno, 12. března 2023 - Brněnští radní odsouhlasili poskytnutí 1 750 000 korun Nadaci Partnerství a 350 000 korun školskému zařízení Lipka. Nejvyšší neinvestiční dotace pro oblast životního prostředí poputují do Otevřené zahrady, kterou provozuje Nadace Partnerství.

   

SAKO Brno SOLAR dá na 7 městských budov přes 1100 solárních panelů

Brno, 12. března 2023 – V těchto dnech začala instalace fotovoltaických panelů na střechách dalších sedmi brněnských veřejných budov. Celkem tak v rámci projektu městské fotovoltaické elektrárny bude od dubna zapojeno 1 132 panelů na deseti objektech v majetku města. Projekt má na starosti městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR, která plánuje během několika let postupně osadit fotovoltaickými panely střechy 650 budov v majetku města Brna.

   

Městské části mohou v soutěži „Náš evropský projekt“ vyhrát celkem 150 tisíc Kč

Brno, 10. března 2023 - Oprava kulturního domu, výstavba koupaliště, nová cyklostezka, vybudování knihovny, rekonstrukce kapličky či záchrana lokálního biotopu – i takto rozdílné projekty mohou nyní obce přihlásit do šestého ročníku soutěže Náš evropský projekt a vyhrát 150 tisíc korun. A vůbec nezáleží na tom, kdy byl projekt dokončen, zda loni nebo před deseti lety. Stačí jediné: aby šlo o projekt spolufinancovaný z evropských fondů. Stejnou šanci uspět přitom mají všechny projekty bez ohledu na velikost investice.

   

V Brně vznikne za 320 milionů přírodovědné gymnázium se zaměřením na chemii

Brno, 8. března 2023 - Nové přírodovědné gymnázium se zaměřením na chemii vyroste v ulici Pionýrská. Instituce bude součástí brněnské Střední průmyslové školy chemické (SPŠCH, Vranovská 65). Školní vzdělávací plán nového gymnázia připravují a ladí do detailů na workshopech učitelé z chemické průmyslovky ve spolupráci s univerzitami a odborníky z praxe. Jejich zástupci budou také vyučovat ve vybraných předmětech. Stavba gymnázia za 320 milionů korun by měla být hotová o letních prázdninách příští rok. Výuka pro 90 nových žáků ve třech třídách prvního ročníku bude zahájena 2. září 2024.

   

V Brně přibývají osvětlená místa, celková spotřeba elektřiny však klesá

Brno, 2. března 2023 – Vzrůstající počet světelných míst, a současně klesající celková spotřeba elektrické energie. Díky soustavné modernizaci se společnosti Technické sítě Brno, která v jihomoravské metropoli zajišťuje provoz i servis veřejného osvětlení, daří svítit efektivně a hlavně co nejúsporněji.

   

8 cest po Brně: DPMB zavádí novou a dosud nejlevnější jednorázovou jízdenku

Brno, 28. února 2023 - Od začátku března dochází v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje k navyšování cen jízdného. Netýká se však cestování po Brně, kde jízdné zůstává stejné. Namísto univerzální jízdenky, která v kraji zdražuje, Dopravní podnik města Brna pro cestující připravil alternativu v podobě jízdenky 8 cest po Brně. Ta nabízí mezi jednorázovými lístky vůbec nejlevnější variantu cestování.

   

Veletrh ProDítě přinese novinky ze světa dětských radovánek

Brno, 27. února 2023 – S blížícím se začátkem jara přichází také jeden z nejoblíbenějších brněnských veletrhů ProDítě, který se letos bude konat ve dnech 2. až 5. března 2023 v areálu Výstaviště Brno. Všichni návštěvníci se mohou těšit na tradiční prezentaci nejnovějších trendů na trhu hraček, módy, cestování i zábavných aktivit. V rámci doprovodného programu nebudou chybět ani zajímavé přednášky ze světa zdraví a moderního rodičovství.

   

Dotace pro oblast sociální péče pomůžou v neziskových organizacích

Brno, 22. února 2023 - Zastupitelé na svém nejbližším jednání rozhodnou také o balíku dotací pro neziskové organizace v sociální oblasti. Kromě projektů navazujících na sociální služby se jedná i o tři individuální dotace. Všechny tyto příspěvky brněnští radní doporučili zastupitelům schválit. Dále se Rada města Brna zabývala darem spolku Oidipus, jehož přijetí bylo vyřízeno kladně.

   

Strana 1 z 226