Brno se bude podílet na výstavě Expo 2025 v Japonsku

Brno, 1. prosince 2023 - Na vrcholné světové akci se představí také Brno. Radní schválili memorandum o spolupráci, díky němuž se město připojí k české prezentaci na výstavě Expo 2025 v japonské Ósace. Cílem bude přiblížit Brno jako centrum technologií a vzdělání či ukázat jeho nejzajímavější turistická místa.

   

Brno letos nainstalovalo téměř 1500 nových svítidel veřejného osvětlení

Brno, 1. prosince 2023 – Ministerstvo průmyslu a obchodu vypsalo v roce 2022 dotační výzvu, která měla za cíl zkvalitnit veřejné osvětlení ve městech a zároveň přispět k úspoře elektrické energie. Město Brno svůj projekt přihlásilo, získalo desetimilionovou dotaci a díky ní v roce 2023 instaluje 1 496 svítidel veřejného osvětlení.

   

Brno podpoří soutěž MUNISS, v níž kreativní studenti rozvíjí město

Brno, 1. prosince 2023 - Brněnští radní doporučili zastupitelům, aby schválili neinvestiční dotaci Masarykově univerzitě na studentskou meziuniverzitní soutěž MUNISS 2024. Projekt zapojuje do rozvoje Brna kreativní a talentované studenty, kteří v týmech zpracovávají návrhy na zadané téma a prezentují je před odborníky i vedením města. Organizátoři formou dotace obdrží 703 845 korun.

   

Brno podpoří svaz zahrádkářů

Brno, 24. listopadu 2023 - V roce 2022 podepsali zástupci města a Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Brno-město memorandum o spolupráci. Jednou z forem podpory jsou také individuální dotace. Brněnští radní nyní doporučili zastupitelům, aby výše uvedené organizaci schválili poskytnutí dotace 100 tisíc Kč.

   

Bosonožští společně s Nadací partnerství vysadili ovocnou alej

Brno, 21. listopadu 2023 - Dvoudenní komunitní sázení za lesním hřištěm pod poldrem rozšířilo stávající stromořadí o 23 nových stromů, konkrétně 11 jabloní, 7 hrušní a 5 slivoní. Zasadili je nejen dobrovolníci z Nadace Partnerství, která poskytla dotaci 100 tisíc korun na nákup vzrostlých stromů a kotvení, ale také místní spolky, školy a sportovní kluby.

   

Dětské klubovny v Tuřanech budou sloužit celoročně

Brno, 16. listopadu 2023 - Posun ve vítězném návrhu participativního dnes stvrdila Rada města Brna. Navýšil se rozpočet projektu dětských kluboven v městské části Tuřany. Půjde o dřevostavbu s několika místnostmi, které nabídnou dětem kvalitní zázemí při jejich volnočasových aktivitách. Hrubá stavba je již hotova, nárůst cen materiálů a práce ovšem znamená, že se rozpočet zvýší o 690 000 korun, aby odpovídal původnímu návrhu a klubovny sloužily dětem celoročně. Dohromady tak budou stát 4 289 900 korun bez DPH.

   

Brno podpoří volnočasové aktivity dětí částkou 4 000 korun

Brno, 16. listopadu 2023 - Se souhlasem brněnských radních začíná první ročník projektu Rodičovské vouchery. Ty budou podporovat volnočasové aktivity brněnských dětí. Během roku budou moci rodiče využít 4 000 korun ve formě kreditů na uhrazení části nákladů za kroužky, které jsou organizovány ve školním roce, prázdninové tábory nebo školy v přírodě. Vše půjde vyřešit online v novém modulu Brno iD.

   

Brněnská konference seznámí účastníky s praxí v paliativní péči

Brno, 16. listopadu 2023 - Již 6. ročník regionální konference paliativní péče se uskuteční 21. listopadu 2023 ve Sněmovním sále Nové radnice v Brně. Program nabídne přednášky i panelovou diskusi na téma dětské paliativní péče. Akci pořádá město Brno ve spolupráci s Jihomoravským krajem.

   

Zastupitelé schválili příspěvek na bydlení a dopravu pro brněnské strážníky

Brno, 15. listopadu 2023 - Brněnští strážníci dostanou nově příspěvek na bydlení a dopravu ve výši 5 tisíc korun měsíčně na osobu. Peníze poputují z Fondu rezerv a rozvoje, do něhož míří nevyčerpané platové prostředky. Letos se tak například díky podstavu počtu strážníků fond rozšíří o 20 739 000 korun. S příspěvkem mohou příslušníci městské policie počítat od příštího roku. Brněnští zastupitelé tento postup schválili.

   

Strana 1 z 240