Jihomoravský kraj protestuje proti mýtnému

Brno, 25. července 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravský kraj protestuje proti časovému zpoplatnění dálnice a mýtnému na některých silnicích v okolí Brna. V pondělí to řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD) s tím, že hejtmanství uplatnilo při jednání na ministerstvu dopravy k vybírání dálničních poplatků zásadní připomínky.

mytne

"Snažíme se dosáhnout zrušení časového poplatku na dálnici D1 v úseku od Kývalky po Slatinu, zrušení mýtného na silnici I/52 od Modřic po Rajhrad a prosazujeme i zrušení časového poplatku a mýtného na rychlostní silnici R 52 v úseku Pohořelice-sever až po Pohořelice-jih," vypočítal hejtman sporné úseky, které kraj navrhuje vyjmout z placených úseků silnic a dálnic.

 

Hašek o aktivitě jihomoravského hejtmanství zároveň informoval primátora Brna a starosty Pohořelic, Popovic a Brna-Bosonoh. Zdůraznil, že tato zpoplatnění mají negativní dopravní vliv na dopravu a životní prostředí brněnské aglomerace. "Chceme i v budoucnu usilovat o to, aby je stát zrušil," konstatoval Hašek.

Jiří Nováček

Související články:

Komentáře 

 
+1 #1 Jaroslav Konečný 2011-07-26 16:17
Popuvky Michalovi moooc dekuji!!! Muzu-li pomoci, jsem k dispozici.
 
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...