Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně získalo certifikát kvality

Brno, 10. července 2012 (MEDIAFAX) - Spojená akreditační komise České republiky udělila Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně certifikát kvality. Deklarujeme tak snahu o zvyšování kvality péče o pacienty, informoval ve čtvrtek ředitel centra Petr Němec.

srdce250

Centrum dostalo certifikát před několika týdny. "Certifikát vypovídá o úrovni zdravotnického zařízení. Přihlásili jsme se dobrovolně. Deklarujeme snahu o zvyšování kvality péče o pacienty a zajištění bezpečného prostředí pro nemocné i zaměstnance," uvedl Němec.

Podle něj komise zkoumala a kontrolovala například dodržování práv pacientů. "Dále také zajištění kontinuity zdravotní péče mezi jednotlivými odděleními, kde je pacient během pobytu léčen, zajištění dostatečné informovanosti o průběhu pobytu v zařízení, bezpečné podávání léčiv, bezpečnou identifikaci pacienta, prevenci rizika pádu, rizika bolesti a zajištění dostatečné nutriční péče," objasnil ředitel s tím, že specifická část norem je vyhrazená pro prevenci a kontrolu nemocničních nákaz a sledují se také pády a další podobné události. "

Komise udělila centru certifikát na tři roky. Za 20 let existence se v centru uskutečnilo 27 000 srdečních operací a 1 700 transplantací orgánů.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...