Občané Nového Lískovce mohou díky elektronické aukci ušetřit na energiích

Brno, 17. září 2013 - Domácnosti a firmy z Nového Lískovce, městské části Statutárního města Brna, se nyní mohou zapojit do iniciativy zvané Společné ceny, která jim pomůže prostřednictvím elektronické aukce ušetřit na platbách za elektrickou energii a zemní plyn. Aukci pořádá městská část ve spolupráci s Aukčním poradenským centrem a její výsledky by měly být známy již v průběhu měsíce října.

zemni plyn

Aukční poradenské centrum je jedna z prvních aukčních společností v České republice a občanům Nového Lískovce poskytne veškerý právní i administrativní servis. Elektronické aukce pořádá AP Centrum již několik let pro velké firmy, města a nyní také pro domácnosti.

Starostka Nového Lískovce Jana Drápalová, vysvětluje: „Ceny energií jsou pro občany stále větší položkou domácích rozpočtů. Pokud se však rozhodnou změnit dodavatele energie, často brzy poznají, že nabídka nebyla seriózní a že musejí zaplatit buď stejnou částku, nebo i více než předtím. Se Společnými cenami mají občané jistotu, že proces bude zcela transparentní a budou mít k dispozici zdarma veškeré poradenství a právní servis.“

Pro občany je účast v aukci bezplatná, stejně jako veškeré poradenství s tím spojené. Do projektu Společné ceny se mohou přihlásit vyplněním jednoduchého formuláře na úřadě městské části nebo elektronicky na www.spolecneceny.cz. „Vyplněním přihlášky se občané nezavazují k podepsání smlouvy. Po sdělení výsledků z aukce dostanou čas, aby se rozmysleli, zda chtějí nejlepší nabídku dodavatele akceptovat, či nikoli.“

Elektronická aukce (e-aukce) je elektronická forma výběrového řízení na dodavatele komodit či služeb. V případě Společných cen jsou dodavatelé motivování ke snížení ceny na minimum, protože mohou získat větší množství nových zákazníků.

„Celý proces je uzpůsoben tak, aby byl pro domácnosti co nejjednodušší. Občanům jsme nápomocni při vyplňování formulářů, a pokud se rozhodnou přejít k novému dodavateli, zajistíme jim výpověď u stávajícího dodavatele,“ dodává Jiří Šanda, obchodní ředitel společnosti AP Centrum.


Související články: