První etapa projektu Vlněna dokončena

Brno, 15. října 2018 – Společnost CTP aktuálně dokončila první fázi projektu Vlněna v prostorách bývalé textilky v centru Brna. Největším nájemcem této fáze je firma Avast, která zde slavnostně otevřela 8 000 m2 moderních kanceláří. Po dokončení celého projektu, které je naplánováno na rok 2020, komplex poskytne plochy o velikosti 90 000m2.

vlnena nova brno ctp

Mezi další nájemce se řadí přední technologické společnosti jako je Moravia IT, STRV či Oracle. Vlněna nabídne také nové pracovní příležitosti a prostory až pro 10 000 lidí. Celková investice se odhaduje na necelých 160 milionů EUR. V centru Brna tak nyní vzniká nová éra evropského inženýrství a inovací.

V nově vybudovaných kancelářských prostorech hlásí CTP v současné době až 90%obsazenost.Vlněna nabízí nejmodernější zázemí využívající poslední technologické novinky na trhu. Zájem o pronájem proto mají zejména technologické a softwarové společnosti a start-upy vyhledávající atraktivní prostředí nedaleko centra Brna. V druhé fázi, jejíž dokončení je naplánováno na rok 2020, si klienti již rezervovali přes 30% prostor. Mezi prvními byl technologický gigant Oracle.

„Naprostá většina našich klientů, jsou společnosti zabývající se IT a moderními technologiemi. Prostory jim vyhovují, jak z hlediska nadstandardního vybavení, tak i lokalitou“, uvádí Jiří Kostečka, Senior Business Development Manager ze společnosti CTP a dodává: „Věříme, že v těchto místech budou jednou vznikat nadčasové produkty s celosvětovým dosahem a že jsme vytvořili prostor, který přispěje k renesanci evropského inženýrství a vynalézavosti."

nova vlnena brno ctp brno

Kanceláře Vlněna využívají technologie třetího tisíciletí i z hlediska udržitelnosti budov. Nechybí zde nejmodernější rekuperace tepla a vzduchu, komfortní a nízkoenergetické chlazení pro letní období, využití tepelných čerpadel či detailní měření spotřeby vody a prevence jejího úniku. Kanceláře, jejíž okolí nabízí relaxační a odpočinkové zóny a kompletní občanskou vybavenost jsou dobře dostupné jak městskou hromadnou dopravou, tak autem. Zajímavé a do okolí citlivě zasazené architektonické dílo vzniká ve spolupráci s týmem renomovaného architekta Václava Hlaváčka ze Studio acht.

„Jedná se o nejmodernější kanceláře na brněnském trhu. Budovu jsme stavěli tak, aby aspirovala na certifikaci BREEAM v úrovni Excellent, což je zárukou toho, že v komplexu se budou pracovníci nejen cítit dobře, ale budou pracovat ve zdravém a kreativním prostředí. Celý projekt dbá na trvalou udržitelnost,“ říká Kostečka. A dodává: „Plánujeme zde také například coworkingové centrum. Co se týká okolí komplexu, rádi bychom, aby venkovní plochy do budoucna sloužily pro různé kulturní akce a byly tak přínosem i pro širokou veřejnost.“


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...