Město učinilo další krok k výstavbě nového bazénu za Lužánkami

Brno, 3. června 2019 – Město Brno učinilo další krok k výstavbě nového bazénu za Lužánkami. Brněnští radní 29. května schválilii materiál týkající se vydání změny Územního plánu města Brna. Poslední slovo budou mít v červnu brněnští zastupitelé. V tomto roce by mělo být vydáno stavební povolení pro výstavbu nového 25metrového bazénu (s menším, polovičním bazénkem pro děti), který má doplnit Městský plavecký stadion Lužánky. V plánu je také rozšíření komplexu o akvapark.

plavecky bazen novy luzanky

Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna zajistil zpracování návrhu změny územního plánu a jeho projednání, a proto může být materiál týkající se vydání předmětné změny předložen k projednání na červnovém zasedání Zastupitelstva města Brna.

„Poptávka po možnostech plavání v Brně dlouhodobě převyšuje kapacitní možnosti nynějších bazénů. Parametry nového bazénu jsou navrženy tak, aby splňoval veškeré náležitosti závodní pětadvacítky. Po jeho dokončení bude v Brně možné uspořádat i velké mezinárodní závody, protože nový bazén může sloužit jako rozplavbový,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Nový bazén bude mít dostatečně široké dráhy (2,5 m), jako je tomu u stávajícího 50metrového bazénu. Předpokládané investiční náklady se pohybují kolem 140 milionů Kč bez DPH.

„Stanovisko krajského odboru životního prostředí vyloučilo významný vliv změny v územním plánu na evropsky významnou lokalitu nebo ptačí oblast soustavy NATURA 2000. Změně plánu a stavbě nového bazénu tedy nestojí nic v cestě,“ dodal radní pro územní plánování Filip Chvátal.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...