Brno koupí hasičům dvě cisterny za 15 milionů korun

Brno, 17. března 2021 - Dvě prvovýjezdové cisternové automobilové stříkačky, určené pro okamžitý zásah nejen v místě požáru, ale třeba i u dopravních a technických nehod, přibydou letos na líšeňské hasičské stanici. Cisterny dodá firma THT Polička, jejíž nabídková cena 15 449 280 korun byla mezi účastníky nejnižší. Vozidla tak rozšíří řadu dalších šesti, která už Brno v minulých letech hasičům pořídilo.

hasic cisterna

„Jsem ráda, že má město možnost podporovat záchranný sbor a vyjádřit mu tak hmatatelné poděkování za pomoc, kterou denně poskytuje našim občanům. Po nové sanitce, kterou od nás letos už dostala jihomoravská záchranka, teď finalizujeme nákup dvou požárních automobilů, které hasiči dostanou nejpozději v prosinci. Pokračujeme tak v plnění našeho závazku, že s vybavením těchto záchranných složek budeme pomáhat každoročně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.