RegioJet se vrátil k téměř plnému rozsahu provozu svých vlakových spojů

Brno, 22. května 2021 – Od pátku 21. května obnovil RegioJet plný provoz rychlíků na lince R8 Brno – Přerov – Ostrava – Bohumín a zpět. Vlaky opět jezdí v hodinovém intervalu po celý den, 16x denně v každém směru, s odjezdy z Brna i Ostravy v rozmezí 5:00–21:00 hodin.

RegioJet Wien 2031

RegioJet tak obnovil téměř plný rozsah svých vlakových spojů. Počty cestujících a poptávka po cestování se již nyní aktuálně blíží 70 % předcovidovému stavu; další nárůst se očekává s rozšířením školní výuky od 24. 5. Výrazně roste také poptávka po víkendovém a volnočasovém cestování. Mezitýdenní nárůsty počtu cestujících a tržeb se pohybují kolem 20 %.

V pátek 28. 5. vyjíždí letošní první vlakový spoj RegioJet do Chorvatska, a to v 16.46 hodin z Prahy hl. n. a v 19:48 z Brna hl. n. Celkový počet prodaných jízdenek na spoje do Chorvatska se již blíží 30 tisícům; každý den se nyní prodá 1000 nových jízdenek.

13. 6. startují přímé vlaky RegioJet do Budapešti a Györu – a to 2x denně v každém směru. RegioJet již nyní provozuje 4x denně v každém směru spoje do a z Vídně a 13. 6. dva páry z těchto spojů prodlouží až do Budapešti.

V provozu jsou také spoje Praha – Ostravsko – Košice – a to 2x denně v každém směru – jeden denní a jeden noční spoj a 3x denně v každém směru spoje na trase Praha – Brno – Bratislava a zpět.

RegioJet má v plném prodeji jízdenky na celou letní sezónu – až do začátku září a již na přelomu června a července očekává plný návrat poptávky po cestování vlaky – na stejné úrovni jako před covidovou pandemií.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...