Město připravuje asanaci svahu nad stezkou Zouvalka na Brněnské přehradě

Brno, 15. srpna 2021 - V loňském roce byla uvedena do provozu pěší stezka Zouvalka na Brněnské přehradě. Na základě geotechnického průzkumu město nyní připravuje asanaci svahu nad novou lávkou. Předchozí stav stezky na levém břehu Brněnské přehrady byl nevyhovující a v některých místech i nebezpečný.

skala nad zouvalkou

„Díky terénním úpravám zde vznikla nová lávka a další část chodníků byla zpevněna. Po otevření došlo k výraznému nárůstu počtu chodců, který znamená větší zátěž pro podloží v dané lokalitě. Z tohoto důvodu jsme si nechali vypracovat geotechnický průzkum svahu, na jehož základě jsme vytipovali místa, která vyžadují zabezpečení nebo jiné úpravy,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Na dnešním zasedání rada souhlasila se zpracováním investičního záměru na sanaci svahů při chodníku v lokalitě Zouvalka. „Samotná investice se vztahuje k území, ve kterém se nachází nová dřevěná lávka. Rozdělena bude na šest částí, pro které budou navržena specifická opatření. Hlavním cílem je zajistit větší bezpečnost chodcům. Předběžně jsme náklady vyčíslili na 2 až 3 miliony korun,“ dodal Petr Hladík.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...