Domov pro seniory na Okružní získá vylepšení za 9 milionů

domov pro seniory lesna okruzniBrno, 28. září 2021 - Stavební úpravy, jako jsou nové rampy a lávky, přesun dřevěného altánu nebo úprava polohy vjezdové brány, vylepší v nejbližší době Domov pro seniory Okružní. Radní dnes schválili smlouvu se zhotovitelem. Společnost Moravská stavební unie provede práce za 9,1 milionu korun na přelomu letošního a příštího roku.

„Stavební úpravy Domova pro seniory Okružní na Lesné vyjdou podle nabídkové ceny na přibližně 9,1 milionu korun bez DPH. Veškeré práce jsou navrženy tak, aby byly dodrženy požárně-bezpečnostní předpisy pro pravou lůžkovou část objektu v 1. nadzemním podlaží. Úpravami projde konstrukce zábradlí balkonu, nová bude rampa a lávka umožňující evakuaci ležících klientů například v případě požáru. Přesune se dřevěný altán a upraví se také poloha vjezdu do areálu. Cílem je udělat na nemovitosti takové stavební práce, aby ji mohli senioři i nadále komfortně využívat a zároveň aby splňovala veškeré legislativní požadavky na zařízení podobného typu,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Díky stavebním úpravám se výrazně zjednoduší případná evakuace klientů domova pro seniory s omezenou schopností pohybu. Ty bude možné pohodlněji vyvézt mimo budovu i s jejich postelemi. Umožní to i odstranění stávajících dveří, oken a části parapetního zdiva, díky čemuž bude možné rozšířit průchod k nové rampě tak, aby se zde dalo vytočit i s postelí. Pětičlenná komise na základě hodnocení nabídek doporučila vybrat jako zhotovitele prací společnost Moravanská stavební unie. Rada města Brna dnes toto doporučení vyslyšela. Na veškeré práce má zhotovitel půl roku a předpokládá se, že je stihne zahájit ještě letos.


Související články: