Cyklostezka podél Svitavy od Cacovického ostrova přes náhon bude bezpečnější

Brno, 27. října 2021 - Cyklostezka podél řeky Svitavy je oblíbeným místem pro rodinnou rekreaci. Úsek cyklostezky vedoucí z Cacovického ostrova přes Cacovický náhon a dále pokračující po pravém břehu řeky má špatné šířkové uspořádání, kvůli kterému vznikají kolizní situace. Brněnští radní nyní odsouhlasili zpracování investičního záměru, jehož cílem je rozšíření této části cyklostezky včetně Cacovického mostu.

cyklista reka kolo

„Šířka cyklostezky v úseku od Cacovického ostrova přes Cacovický náhon a poté po pravém břehu Svitavy se výrazně liší od šířky navazující části stezky. Kvůli tomu zde dochází k nebezpečným situacím třeba v momentech, kdy se míjejí rodiny s dětmi. Navržená úprava rozšíří nebezpečný úsek na minimálně tři metry, čímž se průjezd stane bezpečnějším a pohodlnějším,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

Součástí investičního záměru by mělo být i sjednocení povrchu s navazujícími úseky cyklostezky. Rozšířený bude i Cacovický most, který získá rovněž minimální šířku tři metry. Orientační cena investice včetně DPH je 6,8 milionu korun. Součástí prací jsou i nutné přeložky kanalizace. Výsledná podoba cyklostezky i částka budou jasnější, jakmile bude hotové zpracování investičního záměru.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...