Cyklostezka podél Svitavy od Cacovického ostrova přes náhon bude bezpečnější

Brno, 27. října 2021 - Cyklostezka podél řeky Svitavy je oblíbeným místem pro rodinnou rekreaci. Úsek cyklostezky vedoucí z Cacovického ostrova přes Cacovický náhon a dále pokračující po pravém břehu řeky má špatné šířkové uspořádání, kvůli kterému vznikají kolizní situace. Brněnští radní nyní odsouhlasili zpracování investičního záměru, jehož cílem je rozšíření této části cyklostezky včetně Cacovického mostu.

cyklista reka kolo

„Šířka cyklostezky v úseku od Cacovického ostrova přes Cacovický náhon a poté po pravém břehu Svitavy se výrazně liší od šířky navazující části stezky. Kvůli tomu zde dochází k nebezpečným situacím třeba v momentech, kdy se míjejí rodiny s dětmi. Navržená úprava rozšíří nebezpečný úsek na minimálně tři metry, čímž se průjezd stane bezpečnějším a pohodlnějším,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

Součástí investičního záměru by mělo být i sjednocení povrchu s navazujícími úseky cyklostezky. Rozšířený bude i Cacovický most, který získá rovněž minimální šířku tři metry. Orientační cena investice včetně DPH je 6,8 milionu korun. Součástí prací jsou i nutné přeložky kanalizace. Výsledná podoba cyklostezky i částka budou jasnější, jakmile bude hotové zpracování investičního záměru.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...