Rozšíření stezky v Maloměřicích a Obřanech zvýší komfort cyklistům i chodcům

Brno, 13. dubna 2022 - Stezka pro pěší a cyklisty kolem řeky Svitavy v Maloměřicích a Obřanech se ve svém nejužším úseku v okolí Cacovického mostu dočká rozšíření. Tento investiční záměr schválili brněnští radní na svém pravidelném jednání.

cyklostezka kolo bicykl

„Okolí řeky je v Maloměřicích a Obřanech velmi využívané k procházkám i projížďkám na kole. Navštěvuje ho velké množství lidí, oba břehy Svitavy představují příjemné místo k trávení volného času. Pravá strana po proudu řeky funguje jako cyklostezka nejen do blízkých Bílovic, ale je také součástí mezinárodní trasy z Vídně do Krakova a Greenways, která patří do projektu šetrné turistiky. Nyní proběhne rozšíření cesty v délce asi 150 metrů,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V tuto chvíli je stezka v daném úseku zúžena na 1,5 metru s nezpevněným povrchem. Rekonstrukce přinese rozšíření celého úseku v parametrech odpovídajících okolní cyklostezce. „Znamená to, že cesta bude nově mít šířku 3 metry a mlatový povrch, který ji zpevní, ale zároveň bude stále propustný. Toto řešení přináší dostatečný komfort cyklistům i chodcům a je blízké přírodě,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl a dodal: „V rámci úprav bude vyměněn i most přes Cacovický náhon, aby také splňoval nároky na šířku.“

Rekonstrukce by předběžně mohla začít na počátku příštího roku a potrvá osm měsíců. Orientační cena investice byla vyčíslena na 9 052 000 korun včetně DPH.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...