V Zamilovaném hájku vznikne nové dětské hřiště a sportoviště

Brno, 13. dubna 2022 - Nové dětské a workoutové hřiště budou moci využít návštěvníci Zamilovaného hájku. Brněnští radní nyní vybrali dodavatele stavebních prací, kterým se stala společnost S. O. S. – DEKORACE, s. r. o. Projekt získal veřejnou podporu v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2020.

detske hriste

Radní dnes vybrali dodavatele a zároveň schválili smlouvu na realizaci dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to na výstavbu dětského hřiště a sportoviště v Zamilovaném hájku. Projekt si klade za cíl rozšíření možností kvalitního trávení volného času pro větší počet uživatelů, zejména pro rodiny s dětmi a aktivní sportovce.

„Jsem moc rád, že jsme dnes schválili výběr dodavatele a návrh smlouvy na zhotovení projektu Zamilec – dětské hřiště a sportoviště. Brňané se tak mohou v oblíbené lokalitě těšit na nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Součástí projektu je také výsadba stromů, založení trávníku, úprava keřových skupin a celková úprava zpevněných ploch, přičemž jsme kladli důraz na to, aby projekt nenarušoval přírodní ráz okolí. Těším se na nově vznikající koncepci Zamilovaného hájku a věřím, že si ji návštěvníci oblíbí podobně jako další projekty z participativního rozpočtu,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

„Vzhledem k faktu, že většina území Zamilovaného hájku se nachází v záplavovém území, bylo potřeba hledat místo, které umožňuje realizaci i splnění příslušných norem. Významným prvkem je zde také retenční nádrž, kterou bylo nutné zapracovat do plánů a respektovat její funkci. To se nakonec podařilo a vzniku dětského hřiště a sportoviště už nic nebrání,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...