Žebětínský hřbitov se rozšíří, přibude i kolumbárium

Brno, 30. dubna 2022 - Začátkem května začnou stavbaři pracovat na hřbitově v Žebětíně. Jejich úkolem bude rozšíření pohřebiště a stavba kolumbária i toalet. „Občané Žebětína se na nás obrátili s žádostí o vybudování kolumbária na místním hřbitově. Jejich prosby jsme vyslyšeli a při přípravných pracích jsme se po dohodě se Správou hřbitovů města Brna rozhodli do projektu přidat i stavbu toalet a potřebné přípojky. Hřbitov se také rozšíří o urnové i kopané hroby, aby zde byl do budoucna dostatek hrobových míst,“ uvedl starosta městské části Brno-Žebětín Vít Beran.

kolumbarium hrbitov

Zhotovitelem projektu s názvem „Vybudování WC a kolumbária na pohřebišti v Brně-Žebětíně“ bude společnost JIRMAL, která začne s pracemi v pondělí 2. května. Na realizaci projektu má 130 dní. „Nové kolumbárium bude mít 378 oken. Celkové náklady ve výši 15,5 milionu korun včetně DPH budou hrazeny z rozpočtu města Brna,“ doplnil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Rozloha žebětínského hřbitova je nyní 11 504 m². Nachází se zde 1 857 hrobů. V rámci projektu bude vybudováno 36 míst pro urnové hroby. Provoz hřbitova bude omezen jen v minimálním rozsahu.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...