V Brně přibudou veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily

Brno, 28. července 2022 - Veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily budou umístěny na nových lokalitách v ulicích Štouračova, Nad Dědinou a Vavřinecká. Zóny E určené k parkování u nabíjecích stanic se navíc rozšíří o devět lokalit po celém Brně. Nyní obojí odsouhlasili brněnští radní.

elektromobil nabijeni brno

„Při plánování umístění nabíjecích stanic pro elektromobily úzce spolupracujeme s Teplárnami Brno. Jejich zástupci také přišli s návrhem rozšířit místa k dobíjení na ulice Nad Dědinou a Štouračova v Bystrci a také na Vavřineckou v Komíně. Příslušné městské části s návrhem souhlasily a nyní po kladném stanovisku od Rady města Brna už nic nebrání umístění stanic ve zmíněných lokalitách. Postupně tak rozšiřujeme síť míst, kde si budou moci majitelé elektromobilů pohodlně dobíjet své vozy,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková. Celkem nyní bude v Brně už 19 lokalit pro umístění dobíjecích stanic.

Radní dnes také souhlasili s rozšířením tzv. zóny E do dalších devíti lokalit. „Zóna E slouží k parkování elektroaut, která se v danou chvíli nabíjí. Řidiči si musejí pro stání v této zóně zřídit oprávnění, které je bezplatné. Podle typu místa zde mohou stát buď 4 hodiny, nebo 24 hodin. Nově do této zóny zařazujeme parkovací místa na Galandauerově, Novoměstské, Pod Kaštany, Pod Nemocnicí, Purkyňově, Svážné, Švermově a Vaňhalově,“ upřesnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...