Divadlo Koráb otevírá studio tance a baletu v centru Brna

Brno, 25. srpna 2022 - „Baletkou“ je název nového studia tance a baletu, které od října otevře Divadlo Koráb v prostorách své stálé scény v centru Brna na ulici Jánská. V nabídce jsou lekce baletu a kurz lidového tance pro děti od dvou do šesti let, ženy se zase mohou přihlásit do kurzu moderního tance nebo baletu pro dospělé začátečníky a mírně pokročilé.

2022-08-25 095725

Na své si přijdou i rodiče a dospělí zájemci, kteří nehledají pravidelný kurz, ale chtěli by si vyzkoušet balet, protáhnout se a zaposilovat si. Jednou do měsíce jsou na programu otevřené taneční lekce (tzv. open class lekce) s jednorázovým vstupem, které na sebe nebudou navazovat. Účastníci se tak mohou těšit nejen na základy baletu, ale také lidového, moderního a klasického tance.

Díky gotickým prostorám historického domu U Tří knížat se tanečníci na kurzech setkají se specifickou atmosférou. „Do originálního prostoru jsme se rozhodli zasahovat co nejméně. Kamenné zdi a klenby sálu doplní velké zrcadlo, dřevěné baletní tyče a baletizol na podlaze,“ říká zakladatelka studia Petra Říhová. Společně s další lektorkou, Anitou Fajtovou, jsou obě absolventkami Taneční konzervatoře a bývalými členkami Baletu Národního divadla v Brně. Trojici lektorek doplní Anita Gailly, dlouholetá členka folklorního souboru Jánošíček a vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Kurzy budou probíhat od října v maximálním počtu šesti až osmi účastníků. „Studio je malé. Je nám milé setkávat se v komorním počtu, mít individuální přístup a jít vlastní cestou,“ doplňuje Říhová. „Všechny lekce budou přístupné i pro rodiče, ale budeme rádi, když rodiče dají lektorkám důvěru a zajdou si během lekce třeba na kávu,“ říká Radim Koráb, principál divadla.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...