Městské části obdrží další peníze na úpravu parků a zelených ploch

Brno, 25. srpna 2022 - Město Brno oslovilo městské části s nabídkou pomoci při projektování nebo realizaci úprav parků a zelených ploch. Dvě vlny finančních transferů schválilo zastupitelstvo v březnu a červnu. Nyní Rada města Brna doporučuje ke schválení další finanční podporu, a to třem městským částem.

park zelen

„Na projekty, které mají za cíl vytvářet nové zelené plochy a parky, jsme v letošním roce vyhradili 30 milionů korun. První balík peněz městským částem ve výši 12,9 milionů korun byl schválen na březnovém zastupitelstvu, v červnu následovalo 13,377 milionu korun. Na zářijovém zasedání zastupitelstva budeme rozhodovat o poskytnutí 545 tisíc korun na tři projekty v městských částech Brno-Kohoutovice, Brno-střed a Brno-Žebětín,“ uvedl Petr Hladík, 1. náměstek primátorky.

První projekt s názvem Strom pro dítě obdrží 42 tisíc Kč. Realizátorem bude MČ Brno-Kohoutovice.

Městská část Brno-střed plánuje zastínění a dovybavení hřiště v bytovém souboru Vojtova. Návrh investičního transferu je 217 tisíc Kč a neinvestičního 36 tisíc Kč.

Posledním podpořeným projektem bude revitalizace parčíku U Hájovny v Žebětíně. Na projektovou dokumentaci pošle magistrát městské části 250 tisíc Kč.

„V rámci dalšího bodu jsme také doporučili zastupitelstvu, aby schválilo možnost městské části Brno-střed využít v roce 2023 investiční transfer ve výši 9,961 milionu korun, a to na revitalizaci veřejného prostranství před Pedagogickou fakultou na Poříčí. Již dříve jsme poskytli 950 tisíc na projektovou dokumentaci,“ doplnil Petr Hladík.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...