Plánovanou bytovou výstavbu doplní v Líšni na Podbělové nová mateřská škola

Brno, 28. srpna 2022 - V Líšni vznikne kromě nových bytů a domů také mateřská škola. Rada města dnes schválila zpracování investičního záměru na její výstavbu. „Na nedostatek míst v mateřských školách související s připravovanou bytovou výstavbou v rozvojové lokalitě v Líšni, která povede k nárůstu obyvatel, jsme připraveni reagovat navýšením kapacity předškolního vzdělávání o novou čtyřtřídní mateřskou školu pro 100 dětí na ulici Podbělová. Tu bude stavět město, využije k tomu finanční prostředky poskytnuté mimo jiné investory, kteří mu je poskytnou na základě smlouvy o spolupráci,“ informovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

skolka deti

„Plánujeme dvoupodlažní čtyřtřídní mateřskou školu včetně zázemí, zahradu a parkovací stání dle stavebních, školských a hygienických norem,“ doplnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Výstavba MŠ byla schválena v Koncepci obecního školství ve městě Brně do roku 2030. Zřizovatelem mateřské školy má být po dokončení výstavby městská část Brno-Líšeň.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.