Skrze Brno iD si nově koupíte i vstupenky na hrad Špilberk a do vily Tugendhat

Brno, 3. listopadu 2022 - Po měsících příprav byl na e-shopu městských služeb BRNOID.CZ spuštěn nový modul Muzeum města Brna. Jako první jsou v nabídce vstupenky a dárkové poukazy na prohlídky vily Tugendhat na rok 2023, ještě letos se bude nabídka postupně rozšiřovat.

spilberk id brno

„Těší mě, že další naše organizace svěřila prodej svých produktů do péče e-shopu městských služeb Brno iD. Přímý užitek to přinese nejen jeho uživatelům, ale i Muzeu města Brna. Přechodem z externího řešení na městský systém Brno iD totiž uspoří provozní výdaje,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Přes Brno iD budeme prodávat vstupenky na prohlídky vily Tugendhat, na výstavy a expozice na Špilberku i na námi pořádané či spolupořádané akce, jako jsou hradní koncerty nebo letní kino. V nabídce také budou dárkové vouchery, které lze využít při placení v nákupním košíku e-shopu nebo při osobní návštěvě,“ upřesnil Zbyněk Šolc, ředitel Muzea města Brna.

„Nabídku Brno iD neustále rozšiřujeme. Dnes jsme spustili již jeho 13. modul. Zaregistrováno je pak více než 350 tisíc uživatelů. Adekvátně s postupným rozšiřováním nabídky roste počet provedených operací. Například v roce 2017 bylo prostřednictvím e-shopu Brno iD realizováno 58 716 plateb. V roce 2021 jich pak bylo 462 949,“ sdělila Anna Putnová, uvolněná zastupitelka pro oblast inovací a spolupráci s výzkumnými organizacemi.

„Elektronizace správy města je jedním z cílů strategie #brno2050. A projekt Brno iD je jednou z jeho vlajkových lodí,“ připomněl Martin Příborský, neuvolněný zastupitel pro oblast strategického rozvoje, metropolitní spolupráce a ITI.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...