Cesty v lužáneckém parku získají nový povrch

Brno, 13. února 2023 – Lužánecký park bude pro Brňany ještě přívětivější. V rámci rozsáhlých úprav proběhla výměna povrchů parkových cest. Při volbě konkrétní podoby rekonstrukce přitom sehrál zásadní roli názor obyvatel.

park lide

Rekonstrukce asfaltových cest v parku Lužánky, kterou má ve správě Veřejná zeleň města Brna (VZMB), už nemohla být déle odkládána. „Asfaltové cesty byly ve velmi špatném technickém stavu a ani se nehodily do parku z historického hlediska. Před dvěma lety jsme proto schválili investiční záměr VZMB, která park spravuje, na jejich rekonstrukci. Došlo k výměně asfaltových povrchů za mlatové povrchy, které jsou téměř v celém parku. Na okraji mlatových cest byly vybudovány tartanové dráhy pro běžce. Tyto pruhy si v parku vyžádali sami občané. Velikost pásu je kompromis, jelikož zároveň potřebujeme zachovat dosavadní architekturu parku, dostatečný prostor pro pěší a dbát na potřeby okolní zeleně,“ přiblížil náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý.

VZMB také na náklady z rozpočtu města vybudovalo za 992 804 Kč v Tyršově sadu veřejné WC, nyní pouze doplňuje mlatové povrchy v Denisových sadech a vypracovává projekt na opravu a statické zabezpečení opěrné stěny v Parku Studánka, která je v havarijním stavu. Současně po vichřici odstraňují spadlé stromy ve Wilsonově lese.

Výměnu povrchů cest v Lužánkách provedla na vlastní náklady VZMB s celkovou částkou 12 888 034 Kč.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...