Trikaya zkolaudovala třetí etapu úspěšného projektu Ponavia rezidence

Brno, 3. května 2023 – Developerská společnost Trikaya dokončila další část rezidenčního projektu v brněnské městské části Královo Pole. Ponavia rezidence III byla na konci března 2023 úspěšně zkolaudována a navázala tak na předchozí etapy z let 2016 a 2020. Projekt zahrnuje celkem 262 bytů, z čehož 72 vzniklo v rámci aktuálně realizované třetí fáze.

ponavia rezidence trikaya

„Přesně tři roky po kolaudaci druhé etapy jsme dokončili další část projektu Ponavia rezidence. Jsme rádi, že se nám postupně daří přeměňovat dříve zanedbanou oblast s nevyužitým brownfieldem na novou, moderní část města,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Zájem o byty byl enormní
V rámci prvního čtvrtletí roku 2023 se Ponavia rezidence III stala nejprodávanějším developerským projektem v Brně. Aktuálně je tak k dispozici už posledních sedm bytů.

„Navzdory ochlazenému nemovitostnímu trhu jsme se v případě našeho projektu Ponavia rezidence III setkali s poměrně velkým zájmem ze strany kupujících. V nabídce zbývá poslední zhruba desetina bytů, drtivá většina jednotek již má své majitele. Tento stav dobře ilustruje současnou situaci, kdy snížené poptávce lépe odolávají byty v energeticky udržitelných projektech a vyhledávaných lokalitách,“ popisuje Lamka.

Velkou výhodou pro nové majitele bytů je právě lokalita s desetiminutovou dostupností do centra Brna a kompletní občanskou vybaveností v okolí. V docházkové vzdálenosti je nákupní centrum, plavecký bazén, hokejová hala, park Lužánky či spousta kaváren a restaurací.

Koupě bytu v projektu navíc dává smysl i z investičního hlediska. Zájemci si mohou pomocí investiční kalkulačky jednoduše propočítat návratnost investice do některého z posledních bytů nebo využít zvýhodněné nabídky připravené ve spolupráci se službou Ideální nájemce. Ta majitelům investičních bytů nabízí jistotu a stabilitu v podobě zaručeného nájmu bez ohledu na to, zda je byt momentálně obsazený, nebo ne.

Úsporné a kvalitní bydlení
V rámci výstavby byly splněny nejpřísnější ekologické normy a použity velmi kvalitní materiály, které navíc zaručují i výraznou úsporu energií. Velkým přínosem je především použití vápenopískových cihel, které vyhovují nejvyšším nárokům na kvalitu pasivních a nízkoenergetických staveb. Celý objekt má též zelenou střechu a zavlažování zeleně okolo domu je prováděno dešťovou vodou z retenční nádrže. Kromě samotné novostavby bylo aktuálně dokončeno i dětské hřiště umístěné ve vnitrobloku.

Architektonicky nová část navázala na druhou etapu projektu, se kterou nyní tvoří jeden vizuální celek. „V září 2015 jsme v soutěži na bytový soubor Ponavia II a III zvítězili s konceptem inspirovaným velkými zámořskými cruisery. Naprosto kompaktní, efektivní a prostorově úsporné hmotě jsme propůjčili dynamiku sdružením lodžií do horizontálních pásů. První část ‚vyplula‘ v roce 2020. Dokončením etapy III získala celá budova původně zamýšlenou proporci a eleganci,“ uvádí architekt Jaroslav Wertig z ateliéru A69 – architekti, který za podobou projektu stojí.

Kvalitu stavby dokládá i nedávná cena veřejnosti v soutěži Realitní projekt roku 2022, kde Ponavia rezidence III zvítězila v rámci Jihomoravského kraje.

Už letos Trikaya zahájí výstavbu Čtvrti Pod Hády
Cílem společnosti Trikaya je stavět bydlení, které bude dlouhodobě udržitelné a současně cenově dostupné. Stejným způsobem jako k Ponavia rezidenci přistupuje také k rozsáhlému projektu Čtvrť Pod Hády v místě brownfieldu po továrně Ergon v městské části Maloměřice a Obřany. Celkem zde Trikaya v několika etapách plánuje postavit přes tisíc nových bytů, přičemž první část chystá uvést do prodeje už letos.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...