Nové parkoviště v Bosonohách u hřiště nabídne třicítku míst

Brno, 11. září 2023 – V pondělí 11. září otevřela městská část Brno-Bosonohy nově rekonstruované parkoviště v areálu Komunálu, které se nachází v bezprostřední blízkosti fotbalového areálu. Tato úprava byla zásadním krokem k vytvoření moderního a komfortního parkovacího prostoru pro naše občany.

bosonohy parkoviste u hriste

„Toto parkoviště bylo před rekonstrukcí značně problematické, často trpělo znečištěním a vyšší blátivostí. To komplikovalo parkování a snižovalo pohodlí návštěvníků. Stávající plochu měla v pronájmu firma, provozující opravnu motordílů. Společným úsilím a dlouhými jednáními se nám podařilo vyjednat novou smlouvu, která umožnila přeměnu této oblasti na funkční parkoviště,“ informoval starosta MČ Brno-Bosonohy Martin Černý (KDU-ČSL).

Rekonstrukce zahrnovala frézování plochy, její srovnání do roviny a instalaci moderních obrubníků. Kromě toho byla plocha obohacena novou zelení a doplněna dřevěnými akátovými obrubníky. To vytváří příjemné a esteticky působící okolí pro místní obyvatele.

„Nové parkoviště nabízí až 27 parkovacích míst, která jsou nyní k dispozici pro veřejnost. Toto opatření bylo financováno z rozpočtu Městské části, což ukazuje naši snahu poskytnout našim občanům lepší parkovací podmínky,“ uzavřel Černý.

Foto: MČ Brno-Bosonohy


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...