ZŠ Bosonožská připravuje rekonstrukci odborných učeben

Brno, 5. října 2023 - Rekonstrukce a stavební úpravy se chystají na Základní škole Bosonožská díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bude se jednat o vybudování odborných učeben pro přírodní vědy, polytechnické vzdělávání a pro práci s digitálními technologiemi. Brněnští radní na své schůzi schválili manuál realizace projektu a doporučili zastupitelům souhlasit s podmínkami přijetí dotace.

pocitacove ucebny

„Projekt začne už v letošním školním roce, konkrétně od května 2024 tak, aby bylo do konce příštího kalendářního roku hotovo. Žáci i učitelé se mohou těšit nejen na pořízení pomůcek, ale hlavně na zrekonstruované a upravené odborné učebny. Ty budou lépe odpovídat aktuálním trendům a potřebám pro výuku i pohyb žáků s různými druhy omezení. Inkluze a přizpůsobení vybavení učeben i samotné rozčlenění vnitřní infrastruktury byly při přípravě rekonstrukce jedny z klíčových podmínek přestavby,“ uvedla radní města Brna pro oblast školství Irena Matonohová.

Nové učebny pro přírodní vědy, polytechnické vzdělávání a pro práci s digitálními technologiemi podpoří přírodovědnou a informační gramotnost žáků i účastníků zájmového vzdělávání. Rekonstrukcí projdou i kabinety učitelů. V rámci projektu se počítá rovněž s pořízením nového mobiliáře, pomůcek a vybavení na podporu odborné výuky.

Celkové výdaje na projekt jsou vyčísleny na 36 820 811 korun včetně DPH. Dotace se předpokládá ve výši 28 800 000 korun. Město Brno se bude podílet částkou 6 247 413 korun a městská část Starý Lískovec 1 773 398 korunami.

Zdroj: TIS MMB, Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...