Studie ukáže, jak pomoci cyklodopravě kolem Šumavské

Brno, 15. prosince 2023 - Rada města Brna vybrala u veřejné zakázky malého rozsahu „Cyklodoprava v lokalitě Šumavská“ jako dodavatele společnost AFRY CZ, s níž bude uzavřena smlouva. Hlavním cílem studie je navrhnout vedení bezpečné a pohodlné infrastruktury pro cyklisty ve vztahu k důležitým cílům a trasám ve vymezeném území, propojení stávajících, často izolovaných opatření i návaznost na připravovaná opatření v rámci rekonstrukce ulic Veveří a Minská. Zájmové území je vymezené ulicemi Žabovřeská, Dobrovského, Chodská, Botanická, Kotlářská, Veveří a Minská.

cyklistka zena sumava

„Oblast kolem Šumavské je plná vysokých škol a s tím souvisejících institucí, například studentských kolejí a Moravské zemské knihovny. Právě studenti jsou silná cílová skupina pro využívání kola jako dopravního prostředku a my chceme nejen u nich tuto tendenci podporovat. Věříme, že studie nám ukáže nové možnosti, jak problematiku uchopit a jak cyklodopravu v této lokalitě vylepšit,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Studie poslouží pro pokračování koncepčního plánování cyklistické dopravy i jako podklad pro následné investiční procesy města. Dodavatelem se stala na základě nejvýhodnější nabídky společnost AFRY CZ. Náklady na studii činí cca 390 tis. Kč bez DPH.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...