Město Brno postaví na Cejlu nové byty

Brno, 22. ledna 2024 - Sedm bytů má nahradit současné nebytové prostory na Cejlu 23. Naprojektuje je firma Instinkt projekt, s. r. o. Výsledky výběrového řízení schválili brněnští radní. „V současné situaci, kdy jsou ceny nemovitostí neúměrně vysoké a stoupá i výše nájemného, vítáme každou možnost, jak posílit obecní bytový fond. Na Cejlu přestavíme nebytové prostory o rozloze 400 m2 na sedm bytů o vysoce poptávané dvoupokojové velikosti,“ popsala náměstkyně primátorky města Brna pro bydlení Karin Podivinská.

delnik zednik

Projektovou dokumentaci zpracuje společnost Instinkt projekt, s. r. o., za 428 tisíc korun bez DPH. Náklady budou hrazeny z Fondu bytové výstavby. Projekt by měl být dle smlouvy hotový za 12 měsíců. S pracemi by se mohlo začít v polovině roku 2025. Odhadované náklady jsou 6,5 milionu korun, přesněji je určí právě zmíněná dokumentace.

Brno disponuje 28 tisíci obecních bytů. Ty jsou v naprosté většině svěřeny městským částem, které se o ně starají a uzavírají s nájemníky smlouvy. Proto, aby bylo bydlení dostupné co největšímu počtu lidí, zavedlo město několik kategorií bydlení. Kromě běžných obecních nabízí byty sociální, startovací, pro seniory, pro zdravotně handicapované, nově také pro samoživitele. „Aktuálně máme otevřená výběrová řízení na nové nájemníky či nájemnice 10 startovacích bytů například na Mostecké nebo Podnásepní a volný je také jeden byt pro samoživitele či samoživitelku s dětmi. Více informací lidé najdou na webu bydleni.brno.cz,“ upřesnila Karin Podivinská.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...