Na brněnské ekodotace letos dosáhne téměř šedesátka žadatelů

Brno, 23. ledna 2024 - I v letošním roce obdrží téměř šest desítek žadatelů tzv. ekodotaci. Jde o programy určené na ekologickou výchovu, vytváření zelených střech, zachytávání dešťové vody nebo na oživení vnitrobloků či nábřeží.

ekologie ekodotace

„Na schůzi rady jsme doporučili zastupitelům, aby schválili 58 žádostí o tzv. ekodotace. Nejvíce, konkrétně 28, podali žadatelé v programu na podporu ekologické výchovy. Celkem je navrženo rozdělit 2,039 milionu korun různým organizacím, jako např. EkoCentrum Brno, Lipka nebo Středisko volného času Lužánky. Velkou radost mám také z obliby dotačního titulu na oživení vnitrobloků. Chystáme se podpořit 9 záměrů v celkové částce 2,46 milionu korun. Peníze využijí společenství vlastníků bytových jednotek či jiné spolky na zvelebení těchto unikátních míst v městské zástavbě, kde mohou lidé najít klidné místo k relaxaci,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý.

Rada města Brna také doporučila podpořit 9 žádostí v programu na oživení místních nábřeží. Pořadatelé kulturních a sportovních akcí, které se konají u některého z brněnských toků, mohou získat celkem 225 tisíc korun. Limit na jeden projekt činí 25 tisíc korun.

V dotačním titulu Nachytej dešťovku eviduje Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna jednu žádost ve výši 18 tisíc korun. „Pokračujeme i v úspěšné podpoře realizací zelených střech. Tentokrát navrhujeme podpořit dalších 11 projektů, a to částkou 1,979 milionu korun,“ doplnil Jaroslav Suchý.

Veškeré informace i s přehlednou mapou všech podpořených projektů v rámci tří dotačních titulů (Vnitroblok, Zeleň střechám a Nachytej dešťovku) najdete na webu ekodotace.brno.cz. Finální rozhodnutí u všech výše zmíněných dotací bude na Zastupitelstvu města Brna. Zasedat bude 30. ledna 2024.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...