Brno podpoří projekt zaměřený na využití zeleně u silnic

Brno, 30. ledna 2024 - Město písemně podpoří projekt Centra dopravního výzkumu, který se zaměří na možnosti využití zeleně u dopravní infrastruktury pro zvýšení biodiverzity krajiny a snížení znečištění. Ačkoli projekt připravují instituce, které nespadají pod město, výsledky mohou Brnu posloužit jako podklad pro údržbu současné a výsadbu nové zeleně.

silnice stromy

„Projekt usiluje o dokumentaci příkladů dobré praxe v zelené infrastruktuře. Může nám pomoci zkvalitnit výsadbu zeleně poblíž silnic nebo její údržbu tak, aby se snížilo znečištění. To je poblíž dopravní infrastruktury opravdu značné. Zároveň je cílem zajistit biodiverzitu, tedy rozrůzněnost této zeleně,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý.

Projekt není financován z rozpočtu města. Podle předpokladů by na něm měly zapojené instituce pracovat od začátku roku 2025 do konce roku 2026.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...