Město přispěje dětem z azylového domu na doučování

Brno, 5. února 2024 - Maminkám, které žijí v Domově sv. Markéty, pomůžou s přípravou dětí na školní docházku doučovatelky. Na projekt přispěje Diecézní charitě i město Brno. Radní zastupitelstvu doporučili schválit 150tisícovou dotaci.

zakladni skola deti trida

„Už minulý rok jsme si ověřili, že podpora dětí ohrožených školním neúspěchem má velký efekt. Domovu svaté Markéty jsme ke stejnému účelu poskytli 63 tisíc korun. Pokud zastupitelé dotaci schválí i letos, děti, které vyrůstají se svými maminkami v azylovém domě, získají jistotu pomoci s domácími úkoly, s procvičováním, s vysvětlením obtížnějšího učiva. U předškolních dětí se doučovatelky zaměří na jejich přípravu na vstup do 1. třídy a rozšiřování slovní zásoby. Do podpůrných aktivit budou zapojeny i matky a v případě potřeby bude zprostředkován kontakt se školou,“ vysvětlila radní pro oblast školství Irena Matonohová.

Domov sv. Markéty provozuje Diecézní charita Brno. Azylový dům pomáhá těhotným ženám a ženám s dětmi, které se ocitly v nepříznivé životní situaci spojené se ztrátou bydlení, jsou ohrožovány na zdraví a životě anebo je ohrožena výchova a vývoj jejich dětí. Zařízení má 28 bytových jednotek a celkovou kapacitu 100 lůžek.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...