Střední škola na Olomoucké má novou školní kuchyni za 58 milionů

Brno, 5. února 2024 - Studenti, pedagogové a zaměstnanci krajem zřizované Střední školy technické a ekonomické v Brně na Olomoucké mohou užívat výhod nové školní kuchyně. Ve středu 31. ledna ji symbolicky otevřeli krajští radní Vladimír Šmerda a Karel Jurka.

nova kuchyne olomoucka jmk

„Tato významná brněnská střední škola s více než tisícovkou žáků měla dosud školní stravování zajištěno pouze formou dovozu obědů vydávaných prostřednictvím výdejny. Cílem celého projektu bylo zajištění kvalitní pestré stravy díky vybudováním nové školní kuchyně přímo v areálu školy,“ říká krajský radní pro oblast investic Vladimír Šmerda. Projekt s celým názvem “Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká – Rozšíření stravovacího provozu“ přišel kraj celkem na 58 milionů korun.

Nová kuchyně vznikla v prostorách 1. podzemního podlaží budovy školy. „Kuchyně nahradila nevyužívané prostory výměníkové stanice, technických místností a garáží. Její celková kapacita je nyní až 1500 obědů. S výdejnou stravy v 1. nadzemním podlaží je nová kuchyně spojena výtahem pro dopravu stravy,“ přidává podrobnosti radní pro školství Karel Jurka.

Kromě samotné varny vznikly při kuchyni veškeré související objekty – přípravny pro kuchyni, chladící a mrazící boxy, sklady potravin, zázemí pro personál kuchyně včetně sociálních zařízení.

Zdroj a foto: JMK


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...