Prostor před Technologickým parkem projde proměnou

Brno, 23. února 2024 - Území při konečné stanici tramvaje u Technologického parku není prozatím koncepčně vyřešeno. V budoucnu by se to mělo změnit. Kancelář architekta města Brna vypracuje studii, jejímž cílem bude nastínit možnou podobu prostranství mezi areálem VUT, Technologickým parkem a zastávkami MHD.

prostor pred technologickym PARKEM brno

„Konečnou dvanáctky u Technologického parku sice můžeme chápat jako okraj města, nicméně se zde připravuje směrem k Medlánkám rozvoj zástavby. S tím se promění vzhled území a zmíněná oblast začne plnit další funkci – vstup do nové čtvrti. Rádi bychom travnaté plochy mezi Technologickým parkem, VUT a konečnou zastávkou MHD kultivovali na kvalitní veřejný prostor se zelení, kde mohou trávit čas studenti, cestující, zaměstnanci VUT nebo Technologického parku a další,“ uvedl radní Filip Chvátal.

O studii požádala Odbor životního prostředí městská část Brno-Medlánky, a to v rámci každoroční výzvy. Dokument pro město vypracuje Kancelář architekta města Brna, která v současné době zpracovává i územní studii Technologického parku, a je tak obeznámena s důležitými vazbami v okolí.

Rada města Brna dnes souhlasila se zadáním studie a doporučila zastupitelstvu poskytnout Kanceláři architekta města Brna neinvestiční transfer ve výši 120 tisíc Kč. Doba na zpracování je stanovena na 4 měsíce. V průběhu zpracování bude návrh projednán s městskou částí a všemi dotčenými vlastníky v území.

Zdroj a foto: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...