Brno podpoří školní a volnočasové aktivity dětí a mládeže 17 miliony

Brno, 23. února 2024 - Brněnští radní odsouhlasili poskytnutí příspěvků na školní projekty, volnočasové aktivity dětí a mládeže, na zkvalitnění zařízení a vybavení či provozní náklady středisek volného času v celkové výši 17 653 000 korun. Vše musí ještě schválit březnové zastupitelstvo.

deti krouzek skola

Radní odsouhlasili poskytnutí 884 tisíc korun na zapojení škol do projektu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, 300 tisíc korun na zajištění projektu Primární prevence na základních školách, 300 tisíc korun Masarykově univerzitě na popularizaci vědy pro žáky základních škol ve vědeckém výukovém centru Bioskop a 87 tisíc korun na spolupráci s partnerskými školami ve Stuttgartu.

V letošním roce město také podpoří 381 volnočasových projektů celkovou částkou 12 391 000 korun. „Nejpočetnější zastoupení mají spolky tábornického a turistického zaměření, pořadatelé letních táborů a víkendových pobytů, dále jsou to organizace z oblasti ochrany přírody, sportu, kultury, vědy a techniky, projekty křesťanských spolků, organizací pracujících se zdravotně či sociálně znevýhodněnou mládeží, mateřská centra a lesní školky. Vedle spolků jsou mezi žadateli o dotace i cizí příspěvkové organizace, církve, náboženské společnosti, obecně prospěšné společnosti, zapsané ústavy a také právnické a fyzické osoby,“ upřesnila radní města Brna pro oblast školství Irena Matonohová.

Dále také město vyčlení částku 2 050 000 korun na provozní náklady středisek volného času Lužánky a Lipka a na zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas dětí a mládeže poputuje 1 641 000 korun.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...