Brno-střed finišuje s proměnou vnitrobloku mezi Bayerovou a Dřevařskou

Brno, 7. března 2024 – Rozsáhlá rekonstrukce parku ve vnitrobloku mezi ulicemi Bayerova, Dřevařská, Botanická a Kotlářská se blíží ke konci. Dělníci finišují s posledními nezbytnými úpravami, po nichž bude proměna vnitrobloku kompletní. Slavnostní otevření je v plánu začátkem léta.

Bayererova Drevarska 5

Stavba začala loni v říjnu a po necelém půl roce je většina prací hotová. „Po úspěšné revitalizaci sousedního vnitrobloku Hoppova se proměny dočkal i vnitroblok mezi Bayerovou a Dřevařskou ulicí. Až na sadové úpravy jsou hotové veškeré stavební práce. Byly opraveny a doplněny parkové cesty a veřejné osvětlení, které tady doposud chybělo. Součástí je i nové dětské hřiště s oplocením a herními prvky včetně pískoviště,“ sdělil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl (ODS).

Bayererova Drevarska 8

Změn doznal rovněž mobiliář, který před zahájením oprav dosluhoval. Veřejnost má nyní k dispozici velkou kruhovou lavici, bezmála dvacet nových laviček, nové odpadkové koše, stojany na psí exkrementy nebo nové stolky, na nichž si je možné zahrát oblíbené stolní hry, jako jsou šachy, dáma nebo Člověče, nezlob se. Návštěvníci mohou rovněž využívat k osvěžení pítko, jež stojí v těsné blízkosti dětského hřiště a laviček.

Po dokončení stavebních prací mají pracovníci před sebou ještě poslední fázi revitalizace. Ta obnáší například zastřešení části dětského hřiště či laviček plachtou, která příchozím v horkých letních dnech poskytne stín. Počítá se také s obnovou trávníků, vysázením čtyřiadvaceti nových stromů a tří stovek keřů. Sázet se budou také trvalky a cibuloviny, kterých je objednaných přes patnáct set.

„V příštích týdnech jsou v plánu sadové úpravy, které není možné přes zimu uskutečnit. Jedná se například o výsadby stromů, keřů, trvalek a zakládání trávníků. Aby se nové výsadby ujmuly a nedošlo k jejich poškození, ponecháme ještě část parku za plotem. Předpokládáme, že vnitroblok bude veřejnosti plně přístupný začátkem léta, kdy plánujeme slavnostní otevření,“ uvedla 1. místostarostka městské části Brno-střed Ludmila Oulehlová (ANO 2011).

Bayererova Drevarska 6

Celkem rekonstrukce vnitrobloku, jehož součástí je rovněž mateřská škola, vyšla na 13,2 milionu korun včetně DPH. Peníze na investici poskytlo statutární město Brno, které finance vyhradilo pro městskou část, jež následně zajistila celý projekt a realizaci.

Prostor mezi Dřevařskou a Bayerovou ulicí navíc není jediným vnitroblokem, který v poslední době podstoupil obnovu. V roce 2022 městská část opravila vnitroblok mezi ulicemi Kotlařská–Hoppova–Bayerova–Dřevařská či zadní část vnitrobloku při takzvaném Římském náměstí, která do té doby sloužila jako parkovací plocha.

Zdroj a foto: MČ Brno-střed


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...