Chystá se rekonstrukce sociálního zařízení v SVČ LEGATO

Brno, 12. března 2024 - Prostory sociálního zařízení v SVČ LEGATO čeká ještě letos rekonstrukce. Zdravotně technické instalace v budově dosáhly konce své životnosti. Dojde k výměně vybavení a renovaci rozvodů. Z provozních důvodů bude oprava rozdělena na dvě fáze. První fázi oprav, která má být dokončena na podzim, předpokládáme ve výši 1,1 mil. Kč. Během měsíce dubna bude vyhlášena veřejná zakázka, zhotovitel bude vybrán v červnu. Práce na rekonstrukci započnou až v září tak, aby nezasahovaly do příměstských táborů a aktuálně probíhajících kroužků.

kohoutovice legado

Starosta MČ Brno-Kohoutovice Jakub Hruška (KDU-ČSL) uvedl: „Po dokončení rekonstrukce se návštěvníci mohou těšit na moderní a komfortní sociální zařízení, které bude splňovat všechny hygienické standardy. Nové obklady a dlažba v kombinaci s moderním vybavením zútulní prostor a zpříjemní nejen probíhající kroužky, ale také akce i pro širokou veřejnost. Například jde o Den seniorů, lampionový průvod propojený s cirkusovou manéží nesoucí název ‚Léto a dým' a mnoho dalších akcí spojených s cirkusovou školou Legrando.“

„Legato středisko volného času pracoviště Lužánek v Kohoutovicích působí už více než čtvrt století. Sociální zařízení prošla inovací v roce 1998. Vzhledem k tomu, že naším zařízením prochází standardně 500 a více dětí týdně, nepočítáme rodiče a nárazové aktivity, tábory a příměstské tábory, došlo u našeho sociálního zařízení ke značnému opotřebení. Renovace je nutná i z toho důvodu, že díky zastaralému systému dochází k nadměrné spotřebě vody, což je v rozporu s ekologickými trendy dnešní doby. Proto jsme si dovolili požádat vedení radnice o uvolnění prostředků na rekonstrukci sociálních zařízení v Legatu a rádi bychom mu poděkovali za vstřícné kroky, které v této věci podnikám,“ upřesnil MgA. Jovan M. Jovanovski, pedagog volného času, vedoucí pracoviště Legato a principál cirkusu Legrando.

Rekonstrukce se týká toalet a sprch v budově SVČ LEGATO. V rámci prací budou částečně vyměněny rozvody vody, odpadu a elektroinstalace. Dojde také k demontáži a následné montáži lehkých dělících příček, radiátorů a obkladů. Součástí rekonstrukce je i výměna zařizovacích předmětů, jako jsou WC mísy, umyvadla a sprchové kouty.

Rekonstrukce přinese i praktické zlepšení. Nové rozvody a zařizovací předměty povedou k úspoře vody a energií, a tím i k nižším provozním nákladům. Rekonstrukce sociálního zařízení přispěje k celkovému zkvalitnění služeb a k pohodlí všech uživatelů.

Zdroj a foto: MČ Brno-Kohoutovice


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...