Vyhlídka na Žlutém kopci je prošla rekonstrukcí

Brno, 25. března 2024 – Opravenou vyhlídku najdou lidé na brněnském Žlutém kopci, kde došlo k úpravě parku mezi ulicemi Tomešova a Trýbova. Jedná se o další rekonstrukci, kterou v nedávné době návštěvnicky atraktivní lokalita podstoupila.

vyhlidka zluty kopec brno stred

Parková plocha mezi ulicemi Tomešova a Trýbova, jejíž úprava vznikla ve druhé polovině minulého století při takzvané akci Z, byla již ve špatném stavu. Městská část Brno-střed proto přistoupila na začátku minulého léta k její obnově. Pracovníci postupně odstranili nevyhovující chodníky, horní plochu propojili se schodištěm směrem k ulici Pivovarská a rozšířili nový park o dvě bývalé zahrádky.

„Rekonstrukce navázala na úpravu lokality z roku 2022. Tehdy došlo k revitalizaci plochy při ulici Trýbova, kde doznalo změn k lepšímu stávající hřiště na míčové hry a vzniklo workoutové hřiště nebo veřejný gril. Při nynějších úpravách pracovníci například vytvořili nové cesty, instalovali mobiliář nebo několik pítek, která v lokalitě dosud chyběla. Součástí prací bylo rovněž vysázení nové zeleně. Přibylo 32 stromů, desítky keřů či cibulovin,“ sdělila 1. místostarostka městské části Brno-střed Ludmila Oulehlová (ANO), do jejíž gesce spadá oblast životního prostředí.

Práce u Tomešovy ulice dokončili dělníci na podzim minulého roku. Po konci stavby zasadili zahradníci zeleň, kterou aktuálně chrání plot, aby se rostliny a trávníky ujaly. V následujících týdnech se chystají pracovníci překážky odstranit. Park tak bude lidem ještě před létem kompletně k dispozici.

Na řadě jsou i další parky
Projekt rekonstrukce navrhla Ing. Eva Wagnerová společně s Ing. Ivanem Zbořilem. Práce si vzala na starost firma ZEMAKO, s.r.o. Městská část zaplatila za dílo 6,8 milionu korun, přičemž peníze na záměr poskytlo město Brno. Rekonstrukce veřejných prostranství na území městské části tímto nekončí. Radnice má rozpracované i další projekty, které v blízké době povedou ke zkvalitnění veřejného prostoru.

„Rekonstrukcí této parkové plochy vzniklo příjemné pěší propojení Masarykovy čtvrti se Starým Brnem. Letos se chystáme rekonstruovat i další veřejná prostranství. Dokončujeme například hřiště ‚Pod hvězdami‘ nad Gymnáziem Matyáše Lercha a v plánu je obnova parku na Janáčkově náměstí, s jehož revitalizací začneme ve druhé polovině tohoto roku,“ uvedl Ing. arch. Vojtěch Mencl (ODS), starosta městské části Brno-střed.

Zdroj a foto: Brno-střed


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...