Brno chystá rekonstrukci Kroftovy a Palcar

Brno, 26. března 2024 - Investiční záměry na rekonstrukci ulice Kroftovy v Žabovřeskách a komunikace v ulici Palcary v Komíně schválili na svém posledním zasedání brněnští radní. V ulicích jsou v plánu opravy výtluků i vyježděných kolejí a další práce. Pokud vše půjde bez zdržení, mohly by být práce zahájeny na začátku roku 2025.

rekonstrukce ulice

„Ulice Kroftova je důležitou spojnicí mezi Žabovřeskami a Komínem. Komunikace i chodník při jižní straně vozovky vyžadují v celé délce rozsáhlou rekonstrukci. Obojí totiž místy vykazuje havarijní stav. Objevují se trhliny postupně přecházející ve výtluky, v místech zastávkových zálivů jsou vyjeté koleje. Pěší se zase potýkají s velmi úzkým a někde dokonce zcela chybějícím chodníkem. To chceme nyní napravit,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Investice zahrnuje úpravu chodníků a jejich doplnění o bezpečnostní prvky, úpravu zastávek i zásahy do komunikace a rekonstrukci vodovodu a kanalizace. Předpokládaná cena činí 99,3 milionu korun včetně DPH. Projekční práce by mohly podle odhadů odstartovat na začátku příštího roku.

Úpravy jsou v plánu i v ulici Palcary v Brně-Komíně. „Cílem je vybudovat plně funkční a bezpečnou cestu k útulku pro opuštěná zvířata na ulici Palcary a navázat tak na rozšíření zmíněné ulice, které v současnosti připravuje k realizaci společnost Brněnské komunikace. Také tato komunikace se potýká s výtluky a havarijním stavem. Předpokládaná cena je ve výši 19,6 milionu korun včetně DPH,“ dodal Petr Kratochvíl.

I v případě rekonstrukce ulice Palcary je zahájení projekčních prací odhadováno na začátek roku 2025.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...