Na Lerchově by mohla vzniknout nová mateřská škola

Brno, 26. března 2024 - V Brně by mohla vzniknout nová školka. Brněnští radní doporučili zastupitelům, aby České provincii Kongregace sester sv. Cyrila a Metoděje odsouhlasili 20milionovou dotaci na její stavbu. Podmínkou ale je, že žadatel obdrží i podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.

skolka dite ucitelka

Česká provincie Kongregace sester sv. Cyrila a Metoděje plánuje postavit mateřskou školu na Lerchově ulici, která pojme až 50 dětí a pět zaměstnanců. Výstupem projektu bude zcela nový, částečně podsklepený bezbariérový objekt o dvou třídách se sociálním i hygienickým zázemím, jenž rozšíří kapacity pro předškolní děti v Brně. Chybět nemá ani přípravna stravy, kam se budou dovážet pokrmy z nedalekého školského zařízení.

Radní na projekt schválili dotaci ve výši 20 milionů korun, odhlasovat ji však ještě musí i Zastupitelstvo města Brna. Podmínkou je, že kongregace obdrží také dotaci 37 952 500 korun z Integrovaného regionálního operačního programu, který vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Školkovné se má vybírat v běžné výši jako u městských mateřských škol.

Česká provincie Kongregace sester sv. Cyrila a Metoděje již zřizuje základní školu na Lerchově 65
i gymnázium a střední odbornou školu pedagogickou na Lerchově 63. „Mateřská škola se napojí ke dvornímu křídlu gymnázia speciálním koridorem, jenž stejně jako nový objekt dostane zelenou střechu. Podpoří se tím ekologické priority města a zvýší se estetický dojem ze stavby. Zařízení vyroste na klidném místě poblíž centra Brna s velmi dobrou dopravní dostupností,“ uvedla radní města Brna pro oblast školství Irena Matonohová.

Na cyrilometodějskou mateřskou školu se nebude vztahovat spádovost. Sloužit má dětem předškolního věku z celého území Brna, které dostanou přednost při přijímacím řízení.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...