Teplárny Brno přerušují dodávky tepla, pravděpodobně tak končí topná sezona

Brno, 14. května 2024 – S ohledem na vývoj i předpověď počasí Teplárny Brno přerušují od 13. května dodávky tepla. Děje se tak v této topné sezoně již podruhé: poprvé se kvůli výraznému oteplení přestalo topit 5. dubna, vzhledem k následnému poklesu teplot se ale radiátory rozehřály opět už o čtyři dny později. Nyní však vše nasvědčuje tomu, že se 13. květen stane také posledním dnem topné sezony 2023/24.

topeni radiator

„Topná sezóna 2023/2024 se vyznačovala historicky nejnižším prodejem tepla v důsledku teplého počasí. Průměrná teplota byla o 1,8 stupně vyšší než ve srovnatelném období let 2022/23,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon. Prodej tepla poklesl meziročně asi o 7 procent, Teplárny Brno prodaly 2, 6 milionu GJ tepla.

Přerušení dodávek tepla, ani následně ukončení topné sezony nemá žádný vliv na dodávky teplé vody. Ta je zákazníkům i nadále Teplárnami Brno dodávána. Letní odstávku velkých zdrojů využívá společnost k pravidelnému servisu a opravám na technologiích i rozvodných sítích.

Otopné období začíná podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR vždy 1. září
a trvá do 31. května následujícího roku. Zahájení, přerušení a ukončení dodávek tepla se odvíjí od průměrných denních teplot venkovního vzduchu a prognózy počasí podle ČHMÚ. Teplárny začínají s dodávkami tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a není očekáván další den vzestup teplot. Dodávky tepla jsou přerušeny nebo ukončeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat snížení této teploty.

Zdroj: Teplárny Brno, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...