Modré zóny se rozšíří do Nového Lískovce

Brno, 7. června 2024 - Harmonogram zavádění rezidentního parkování v Brně letos počítá s osmi oblastmi. Zavedena byla jedna – Vychodilova. Soběšická a Rybnická se přidaly od června. O měsíc později se do systému zapojí i Nový Lískovec s oblastí Oblá. Brněnští radní to schválili změnou příslušného nařízení.

parkovani modre zony brno

„Modré značení začne v Novém Lískovci platit od 15. července 2024. Do systému se tak připojuje jedna z městských částí, která o to měla od počátku fungování rezidentního parkování zájem. S místními občany proběhlo i veřejné projednání, na jehož základě jsme některé připomínky zapracovali. Jednalo se například o organizaci parkovacích míst,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Oblast 10-02 Oblá leží v zóně C. „Parkování zde bude zpoplatněno v době od 17 do 6 hodin. Podotýkám, že si rezidenti a abonenti mohou oprávnění vyřídit až dva měsíce předem,“ dodal radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Veškeré informace jsou uvedeny na webu parkovanivbrne.cz.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...