Poptávka po pronájmech roste. Jak na tom vydělat jako investor?

Brno, 17. července 2024 – Poptávka po pronájmech stoupá, a s ní i příležitosti pro investory. Chcete se dozvědět, jak vydělat na rostoucím trhu s pronájmy? Zjistěte, jak investovat do nemovitostí, ať už prostřednictvím realitních fondů, crowdfundingu nebo přímým pronájmem. Prozkoumejte výhody a nevýhody každé možnosti, klíčové faktory pro úspěšnou investici a právní aspekty, které je třeba zvážit.

   

Snazší městské dotace Brna: Bude se o ně žádat elektronicky

Brno, 12. července 2024 - Žádosti o dotace z rozpočtu města Brna se výrazně zjednoduší. Radní schválili vznik jednotné elektronické služby, která žadatele celým procesem provede. Cena systému včetně servisu na čtyři roky činí bezmála dva miliony korun bez DPH, přičemž vše se má spustit začátkem roku 2025.

   

Spin-off Masarykovy univerzity Enantis získal prestižní cenu

Brno, 8. července 2024 - Spin-off společnost Masarykovy univerzity Enantis získala prestižní cenu BRKTHRU VOICES od New Incubation Ventures, inovační divize Estée Lauder Companies. Toto významné ocenění je udělováno průlomovým společnostem, které mají potenciál výrazně ovlivnit své příslušné odvětví. I díky tomuto úspěchu Enantis zahajuje spolupráci se SunFine Global, přední korejskou společností v oblasti kosmetiky a chemických ingrediencí. Toto partnerství připravuje cestu k prezentaci průlomového proteinu FGF2-STAB® širšímu publiku v Koreji.

   

Projekt Mycroft Mind získal 10 milionů eur na vývoj inovativní technologie

Brno, 2. července 2024 – Brněnská technologická společnost Mycroft Mind, člen Skupiny TTC, uspěla v projektu významného evropského zájmu v mikroelektronice a komunikačních technologií – IPCEI ME/CT. Na rozvoj své technologie vnořené energetické inteligence získala v rámci Národního plánu obnovy Ministerstva obchodu a průmyslu z fondů EU finanční podporu ve výši 10 milionů eur. Mycroft Mind tak významně přispěje k udržitelnější a efektivnější energetické budoucnosti a také k posílení pozice ČR i Evropy v odvětví mikroelektroniky.

   

Masarykova univerzita vydala první mikrocertifikáty

Brno, 26. června 2024 - Po dvou letech intenzivních příprav zavádí Masarykova univerzita jako jedna z prvních univerzit v Evropě takzvané mikrocertifikáty, které přináší velkou změnu do celoživotního vzdělávání. Do konce semestru jich univerzita vydá téměř dvě stovky.

   

Brno je evropskou IT velmocí

Brno, 24. června 2024 – Byznysu v informačních technologiích se v Česku nebývale daří. Firmy ročně vydělají desítky miliard. S nástupem umělé inteligence mají firmy i živnostníci žně – poptávka po jejich službách je enormní. Podle nejnovějších statistických dat Svazu průmyslu a dopravy ČR z roku 2022 působí v České republice více než 30 500 firem podnikajících v oblasti informačních technologií a telekomunikací, živnostníků je 50 tisíc. A každoročně přibývají další.

   

Společnost Kyndryl otevřela novou moderní kancelář v Brně

Brno, 14. června 2024 (PROTEXT) - Společnost Kyndryl (NYSE: KD), největší poskytovatel služeb IT infrastruktury na světě, dnes oznámil otevření své nové kanceláře Kyndryl Collaborative Czechia v brněnském kancelářském komplexu Vlněna. Areál kombinuje bohatou historickou architekturu staré textilní továrny s moderním designem. Kanceláře Kyndryl Collaborative Czechia pokrývají přibližně 5000 metrů čtverečních a jsou navrženy tak, aby využily místní technologické talenty k podpoře inovací a pomohly zákazníkům modernizovat jejich IT infrastrukturu.

   

Investice 2024: Jaké máte možnosti a jaké jsou aktuální trendy?

Brno, 12. června 2024 – Způsob, jak zhodnotit peníze, porazit inflaci a našetřit si na důchod nebo třeba na lepší bydlení. To všechno platí o investicích. Jenže způsobů, jak investovat, je celá řada. Liší se možným ziskem i mírou rizika. Podívejte se, jaké možnosti nabízejí investice v roce 2024.

   

Kolektivní vyjednávání přinese zaměstnancům DPMB navýšení mezd

Brno, 11. června 2024 - Včerejší kolektivní vyjednávání mezi vedením Dopravního podniku města Brna (DPMB) a odborovými organizacemi skončilo dohodou o navýšení mezd. Dopravce všem zaměstnancům od 1. června přidá další 2 procenta. Vyhlásil také motivační odměnu, která má snížit nehodovost.

   

Strana 1 z 205

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...