Jak se dělá oční klinika

Oční klinika NeoVize působící na Poliklinice Viniční v Brně-Židenicích, si od svého vzniku v září 2008 získala tisíce příznivců mezi pacienty i lékaři. Klinika má pověst špičkového pracoviště, kde pacientům nejenom pomohou, ale také si jich váží a respektují jejich lidskou důstojnost. NeoVize se specializuje na operace dioptrických vad, šedého zákalu, šilhání, sítnice a další specializované zákroky a vyšetření. Vše v nejvyšší kvalitě a bez nutnosti ležet v nemocnici.

femtosekundový laser VisuMax

 

Zakladatelé kliniky

Desetiletý pacient s MUDr. Josefem Hyclem po operaciZakladateli kliniky jsou pánové Hycl a Kocian. Oba dva se provozování zdravotnických zařízení věnují již více než patnáct let.

MUDr. Josef Hycl, CSc., přední český specialista s mezinárodní reputací, o vzniku kliniky říká: „Umístění kliniky do Brna nebylo náhodné. V Jihomoravském kraji prakticky neexistovalo zařízení, které by provádělo moderní ambulantní a laserovou chirurgii oka. Pro pacienty byla oční péče obtížně dostupná a až pět tisíc jich ročně cestovalo za operacemi za hranice kraje.“

Ředitel kliniky NeoVize Petr Kocian k tomu dodává: „Brno bylo známé velkými doplatky za nitrooční čočku a další materiály používané při operaci šedého zákalu. Státní nemocnice požadovaly po pacientech absurdní mnohatisícové doplatky. Jako první v ČR jsme nabídli péči na světové úrovni zcela bez doplatku a za použití speciálních tzv. žlutých nitroočních čoček AcrySof, které chrání sítnici před poškozením.“

Kvalita v Brně

Odezva se dostavila brzy. Mezi pacienty se rychle rozšířila zpráva o tom, že v NeoVizi „dělají výbornou medicínu“ a za podmínek, které byly dosud v Brně nevídané. Příjemný personál, moderní a přívětivé prostory, špičkové vybavení, žlutá nitrooční čočka, a to vše bez koruny doplatku. Oční lékaři z ambulancí získali v NeoVizi partnera, který rychle reaguje na žádost o konzultaci či specializovanou léčbu. O důvěře v kliniku svědčí i fakt, že mnoho brněnských očních lékařů podstoupilo operaci v NeoVizi nebo zde nechalo operovat své blízké.

Vyšetření nitroočního tlaku a refrakceVýsledkem snažení je pět tisíc úspěšných očních operací v NeoVizi a omezení doplatků ve státních nemocnicích. Úspěch NeoVize přilákal do Brna i zájem soukromých klinik z Prahy a Zlína, které se snaží úspěch NeoVize napodobit. Je to ale jen NeoVize, která poskytuje komplexní péči a ne pouze vybrané činnosti zaměřené na rychlý zisk.

Zdravotnické přístroje za 40 miliónů korun jsou technickým srdcem kliniky. Zvláště pyšní jsou v NeoVizi na oční lasery. Femtosekundový laser VisuMax (první v ČR) s lehkostí peříčka připraví oční rohovku na odstranění dioptrií, které následně provede další laser značky Zeiss. To, co dříve dělal vibrující nůž, dnes provádí laserový robot, řízený kvalifikovaným lékařem. Pacienti jsou tak schopni již několik hodin po operaci sledovat televizi, pracovat s počítačem a číst – a to vše bez brýlí. Mnozí z nich vyrazí hned druhý den po operaci do práce, kde bez brýlí budí obdiv svých kolegů.

Vysoká kvalita, inovace a lidský přístup jsou základem snažení celé kliniky. Doživotní záruka na operace femtosekundovým laserem je toho důkazem. Dr. Hycl k tomu říká: „Zavedli jsme operace femtosekundovým laserem u dětí, uvedli jsme v život nový způsob operace šilhání či operace sítnice bez nutnosti hospitalizace.“

„Jsme moc rádi, že jsme kliniku zbudovali právě v Brně. Od samého začátku jsme se všude setkávali se vstřícným přístupem a jednáním. Je jedno, zda jsme jednali na krajském úřadě, ve zdravotní pojišťovně, v bance či na poliklinice. Největším zadostiučiněním a závazkem však pro nás jsou poděkování, pochvaly a kladná hodnocení ze strany pacientů,“ přiznává ředitel Kocian.


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...