Byly zahájeny práce na Koncepci ekonomického rozvoje města

Primátor města Brna Roman Onderka zahájil ve čtvrtek 10. září jednání v Rytířském sále Nové radnice týkající se Koncepce ekonomického rozvoje města (KERM). Pozvánku primátora města k diskuzím v rámci KERM přijalo více než padesát reprezentantů veřejného a soukromého sektoru i akademické sféry, špičkových odborníků v různých oblastech ekonomického rozvoje měst.
„KERM je pracovní dokument, kterým město zpřesňuje již zahájenou diskusi o strategických opatřeních v oblasti zlepšování místního ekonomického rozvoje. Prostřednictvím KERM chce Brno identifikovat faktory, které zásadním způsobem zvyšují konkurenceschopnost města jako investiční destinace a pólu ekonomického růstu (nejen ve vztahu k FDI) a nalézt způsoby, jak tyto faktory přímo i nepřímo stimulovat. Jsme přesvědčeni, že zvyšováním konkurenceschopnosti dosáhneme toho, že jak pro domácí, tak pro zahraniční investory bude snazší v Brně lokalizovat své investice,“ uvedla v úvodní diskuzi vedoucí Kanceláře strategie města Marie Zezůlková.

Vinařství Dvořáček LTM

Jak rovněž vyplynulo ze závěru úvodního jednání, vedení města KERM nepovažuje prioritně za „nástroj boje“ s ekonomickou stagnací. Jde o postup, který vyplývá z již přijatých strategických zásad budování znalostní ekonomiky Brna. KERM byl plánován a zahájen bez ohledu na současný globální ekonomický útlum, primárním cílem je stanovení dlouhodobé koncepce ekonomického rozvoje.
„Od KERM očekávám spíše strategický pohled dopředu. Tím se KERM odlišuje například od výstupů iniciativ NERV a MOZEK, které mají více rozpočtově-operativní než strategickou povahu. To však neznamená, že v KERM zcela ignorujeme vazby na podněty týmu MOZEK, který již v Jihomoravském kraji zahájil činnost,“ uvedl primátor Roman Onderka. „Právě v podobných obdobích má hluboký smysl přemýšlet jinak. Prostřednictvím KERM chceme získat kvalitní podněty, jak dosáhnout více a utratit méně, a jsme si jisti, že k tomu je potřebná širší názorová platforma,“ dodal primátor.
Očekává se, že výstupy a závěrečná zpráva Koncepce ekonomického rozvoje města KERM bude představena na přelomu listopadu a prosince.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF