Jihomoravský kraj a Brno se prezentují na veletrhu Expo Real

Jihomoravský kraj a Brno se od 5. října do 10. října prezentují na 12. ročníku veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real, který se koná v areálu Nového výstaviště v Mnichově. Společnou expozicí navazují kraj a město na přerušenou účast v minulých letech (naposledy se zde představili v roce 2003) a doplňují tak prezentace Prahy a Ostravy, které jsou tradičními účastníky veletrhu. V jejich společné expozici v hale A1 letos spoluvystavují také partneři z brněnské podnikatelské sféry: společnosti CTP Invest, A Plus, Arch.Design, Veletrhy Brno a Technologický Park Brno. Prezentaci podpořila oficiální recepce pro potenciální investory s prezentací projektů Brna a Jihomoravského kraje, která se uskutečnila v úterý 6. října v 11 hodin a navázala na ni degustace moravských vín.
Jihomoravský kraj se na veletrhu představí jako region s významným ekonomickým potenciálem a jako atraktivní oblast pro zahraniční investory. V roce 2008 se již podruhé stal krajem s nejvyšším počtem investic v ČR. Jednou ze základních priorit, na kterou Jihomoravský kraj klade důraz, je rozvoj inovací a inovativního podnikání v regionu. Příznivé podmínky pro tento rozvoj jsou mimo jiné vytvářeny formou budování komplexní infrastruktury – inkubátorů, které budou na veletrhu také představeny. Inkubátory poskytují příznivé podnikatelské prostředí pro vznik nových inovačních firem a připravují půdu pro spolupráci vědecko-výzkumných institucí a vysokých škol s komerční sférou. V současné době jsou v Jihomoravském kraji provozovány tři inkubátory: Technologický inkubátor VUT, Technologický inkubátor II a Biotechnologický inkubátor INBIT.
Město Brno má silnou tradici ve strojírenství a elektrotechnice, přesto je prosperita města v současnosti založena zejména na znalostní ekonomice. Proto Brno soustřeďuje svůj rozvoj na vědu, výzkum, inovace a podporu perspektivních oborů s vyšší přidanou hodnotou, jako jsou například biotechnologie (zejména biomedicína), přístrojová technika a informační a komunikační technologie. Tyto obory souvisí s potřebou vzdělané a kvalifikované pracovní síly a také s vybudováním potřebné infrastruktury. Tomu odpovídají i projekty, které prezentují město jako perspektivní středoevropskou lokalitu s nabídkou investičních příležitostí v sektoru průmyslu a služeb: projekt Europoint Brno / Jižní centrum (přestavba železničního uzlu a výstavba nového rozvojového území), Brněnská průmyslová zóna – Černovická terasa (zpracovatelský průmysl, strategické služby a technologická centra), Český technologický park Brno (lehký high-tech průmysl a strategické služby) a Kasárna Slatina (revitalizace bývalého vojenského areálu na multifunkční komplex).

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...