Inovační vouchery zvítězily v soutěži Dobrá rada nad zlato 2009

vouchery_1.jpgProjekt inovačních voucherů získal první místo v soutěži Národního vzdělávacího fondu Dobrá rada nad zlato 2009. Letošní pátý ročník soutěže o nejlepší český projekt v oblasti rozvoje lidských zdrojů byl tematicky vymezen mottem „Partnerství jako cesta ke změně“. Projekt Jihomoravského inovačního centra a statutárního města Brna obstál v konkurenci 36 projektů.
„Jsme velice rádi, že inovační vouchery získaly toto ocenění. Je to pro nás dalším signálem, že podpora spolupráce komerční a akademické sféry je přínosná pro rozvoj lidských zdrojů a znalostní ekonomiky v Jihomoravském kraji,“ uvedl Jiří Hudeček, ředitel Jihomoravského inovačního centra, organizátora projektu. Roman Onderka, primátor města Brna, navíc přislíbil, že město vyčlení ze svého rozpočtu finanční prostředky na další výzvu projektu i v příštím roce.
Slavnostní předání cen zástupcům projektových týmů a příslušných krajských rad pro rozvoj lidských zdrojů proběhne 25. listopadu v Praze. Kompletní výsledky a další zúčastněné projekty jsou k dispozici na www.topregion.cz/soutez.
Inovační vouchery jsou unikátním projektem podpory transferu technologií, který pomáhá odbourávat bariéry mezi firmami a univerzitami. Formou malých dotací podporují spolupráci firem s univerzitami na vývoji a řešení jejich problémů v oblasti inovací. Dávají tak šanci i projektům, které by bez přispění této dotace nevznikly. Jako první projekt svého druhu v České republice představilo inovační vouchery Jihomoravské inovační centrum, které zajišťuje také organizační část. Náklady projektu hradí ze svého rozpočtu statutární město Brno. V letošním roce inovační voucher v maximální hodnotě 150 tisíc korun získalo 37 firem, celkem si rozdělily částku 5,7 milionu korun. Díky tomuto projektu navázalo kontakt s brněnskými univerzitami bezmála dvě stě malých a středních podnikatelů z celé České republiky, kteří o inovační vouchery žádali. Více informací o projektu lze nalézt na www.inovacnivouchery.cz.

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN