Česká televize v Brně postaví nové televizní studio

Česká televize v Brně postaví nové televizní studio. Vyroste v městské části Brno-Líšeň v areálu bývalého Zetoru. Letos na podzim ČT vykoupila pozemky a nyní je již v Katastru nemovitostí zapsána jako jejich vlastník. Nyní ČT vypsala veřejnou zakázku na dodavatele projektové dokumentace. Realizace projektu výstavby nového studia, které by mělo nahradit současné nevyhovující prostory, tak vstupuje do druhé fáze. Vítěz výběrového řízení by měl být znám do konce února 2010. Předpokládaný termín dokončení projektové dokumentace je červen 2011. Následuje nezávislý audit, schválení orgány ČT, a fáze třetí, tedy vlastní výstavba studia. Předpokládaný termín dokončení je konec roku 2013. Celkové předpokládané náklady na výstavbu činí šest set milionů korun.

Koncepčně by mělo jít o soubor objektů splňující všechny potřebné funkce televizního studia. Kromě standardních výrobních prostor, zpravodajských studií, zázemí pro televizní techniku, jako jsou dílny, servis, příprava, archiv, a nezbytných administrativních prostor, by součástí objektu měla být i nová multifunkční hala pro výrobu televizních programů, která by byla plně variabilní.
Televizní studio Brno v současné době sídlí ve dvou budovách v centru Brna. Obě byly postaveny ve dvacátých letech minulého století (jedna z nich jako bankovní dům, druhá jako dům bytový). Garáže a sklady jsou v areálu v Brně-Židenicích. Odborné studie na generální rekonstrukce stávajících budov v centru Brna prokazují, že výstavba nového objektu by měla být finančně výhodnější. Nová budova navíc výrazně sníží roční provozní náklady o přibližně jednu třetinu, nabídne dostatek parkovacích míst apod.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...