AZ Tower začíná pomalu stoupat k nebi

Brno, 1. září 2011 – AZ Tower, po dokončení nejvyšší budova v České republice, má úspěšně za sebou první fázi výstavby. V tuto chvíli se dokončují stropní konstrukce nad 2. podzemním podlažím, které je určeno pro parkování, a v zabetonované základové desce v hloubce 30 – 35 metrů je již umístěno sto devět pilot s připravenými trubkami pro tepelná čerpadla.

 

azTOWER2

V současné době se na stavbě nachází čtyři věžové jeřáby. Nejvyšší jeřáb bude spojený s věží budovy a společně s ní bude také růst. Jeho konečná výška by měla být 135 metrů, takže zvládne pracovat i na nejvyšších patrech stojedenáctimetrové budovy. „Do konce roku bude hotové 8. nadzemní podlaží, takže všichni Brňané již budou moci dobře vidět, kde se AZ TOWER nachází,“ říká projektový manažer a předseda představenstva AZ TOWER Ing. Jan Skoupý.

Projekt si úspěšně vede také ekonomicky. „V současné době jsme na 43 % obsazenosti z celkového objemu a každý týden se ozvou 2-3 klienti, kteří mají o koupi či dlouhodobý pronájem zájem,“ dodává Ing. Skoupý. Největší zájem je o bytové apartmány v nejvyšších patrech budovy. Z celkových dvanácti apartmánů o velikosti od 56 m2 do 320 m2 zbývají volné pouze čtyři. Cena apartmánů je od 68 000 Kč/m2 bez DPH.

O kanceláře jeví největší zájem společnosti, které se zabývají IT technologiemi, stavebnictvím, pojišťovnictvím a finančními službami. Budou tu ale také advokátní kanceláře, fitcentrum a rehabilitační centrum nebo jazyková škola.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...