První inovační voucher byl proplacen firmě Invea-Tech

Společnost Invea-Tech se v pondělí 8. února stala vůbec prvním českým podnikem, který dosáhl na dotaci díky inovačnímu voucheru. Spolu s Vysokým učením technickým v Brně firma inovovala produkt FlowMon – sondu pro monitorování vysokorychlostních sítí. Sondy nyní dokážou efektivněji monitorovat provoz až na 10Gb sítích s garancí zpracování každého packetu. Firma se tak technologicky zařadila mezi tři nejúspěšnější firmy na světě pracující s touto technologií. Díky inovačnímu voucheru mohla firma také participovat na zakázce pro významného zahraničního klienta a navázat spolupráci s univerzitou Stanford.
Stopadesátitisícová dotace statutárního města Brna byla proplacena společnosti Invea-Tech, která jako první dokončila spolupráci s brněnskou univerzitou, v tomto případě s Vysokým učením technickým. „Fakulta informačních technologií VUT pro nás vypracovala implementaci NetFlow sondy na platformě NetFPGA. Tuto technologii použijeme pro inovaci našich hardwarově akcelerovaných modelů FlowMon sond, které se tak mohou řadit mezi absolutní špičku v odvětví monitorování a bezpečnosti sítí,“ uvedl Rostislav Vocilka, předseda představenstva společnosti Invea-Tech. „FlowMon sondy dokážou nyní efektivněji monitorovat provoz až na 10Gb sítích s garancí zpracování každého packetu. Poskytnou tak našim klientům snazší správu a sledování stavu sítě, předcházení výpadků a zahlcení, dohled vzdálených aplikací nebo třeba sledování využití internetu,“ upřesnil Vocilka.
Firma Invea-Tech využila unikátní know-how Fakulty informačních technologií. Zdejší laboratoř specializovaná na FPGA technologie je jedním z mála českých vysokoškolských pracovišť schopných poskytnout technologickou službu podobného typu. „Díky této inovaci se nám podařilo udržet krok s tou nejvyspělejší konkurencí – dvěma společnostmi z Nového Zélandu a Spojených států, které mají snazší přístup k high-tech technologiím,“ pochvaloval si služby VUT Rostislav Vocilka.
Inovační voucher zároveň umožnil společnosti Invea-Tech přesvědčit se o tom, že se na univerzitu jako na obchodního partnera může spolehnout. „Získaná zkušenost ze spolupráce s univerzitou je velice pozitivní. Díky tomuto projektu Jihomoravského inovačního centra se nám otevřela cesta spolupráce s univerzitami, kterou budeme v budoucnu vždy zvažovat jako jednu z cest vedoucích k posílení technologického zázemí naší společnosti,“ zhodnotil další pozitivní efekt inovačního voucheru Vocilka. „Díky inovačnímu voucheru jsme navíc mohli participovat na zakázce pro významného zahraničního klienta a navázat tak spolupráci s univerzitou Stanford.“
Na rok 2010 vyčlenilo Zastupitelstvo statutárního města Brna dalších téměř osm milionů korun na novou výzvu projektu inovační vouchery. Ta je plánována na duben až červen tohoto roku. Inovační vouchery jsou unikátním projektem podpory transferu technologií, který pomáhá odbourávat bariéry mezi firmami a univerzitami. Jejich cílem je podpořit spolupráci firem s univerzitami na vývoji a řešení jejich problémů v oblasti inovací. Dávají tak šanci i projektům, které by bez přispění této finanční dotace nevznikly. Jako první projekt svého druhu v České republice představilo inovační vouchery Jihomoravské inovační centrum, které zajišťuje také organizační část. Náklady projektu hradí ze svého rozpočtu statutární město Brno.
Více informací naleznete na www.inovacnivouchery.cz.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Říjen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF