ZKL uzavřel smlouvu s největší důlní firmou v Číně a expanduje do Mongolska

Brno, 19. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský koncern ZKL uzavřel smlouvu o spolupráci s největší důlní společností v Číně včetně podpisu prvního kontraktu, firmě dodá ložiska za více než 2,3 milionu dolarů (43,5 mil. Kč). ZKL to sdělil ve čtvrtek.

Koncern nadále rozvíjí aktivity na asijském trhu. Po otevření kanceláře v Číně v roce 2011 je v plánu navázání kontaktu se zákazníky v oblasti prvovýroby i koncových uživatelů ložisek. Koncern se zaměřuje na hlavní výrobní segmenty, jako je těžební průmysl, energetika nebo výroba těžkých převodovek. Výsledkem dosavadních aktivit je uzavření smlouvy o spolupráci s největší důlní společností v Číně včetně podpisu prvního kontraktu na dodávku ložisek v hodnotě převyšující částku 2,3 milionu dolarů.

"Velmi cenný je pro nás fakt, že zákazníci z oblasti čínské prvovýroby od nás žádají kromě dodávky ložisek i technickou podporu," konstatoval generální ředitel koncernu Jiří Prášil. "Tímto krokem dochází reálně k naplnění záměru ZKL prezentovat se jako výrobce, který zároveň se svým produktem dodává i potřebný technický servis. Obecně je po těchto službách velká poptávka, a tak tuto oblast chápu jako velkou příležitost jak uspět na trhu i jako naši konkurenční výhodu. Přímé spojení výrobce ložisek s výrobcem strojírenských zařízení navíc výrazně zefektivňuje výrobu a snižuje náklady obou stran," doplnil generální ředitel.

Letos na jaře koncern zahájil obchodní aktivity i v Mongolsku. "V Mongolsku aktuálně expandují odvětví, v nichž se ložiska koncernu ZKL úspěšně využívají. Proto jsme zorganizovali ve spolupráci s Mongolsko-českou obchodní komorou a vládní agenturou pro zahraniční investice a obchod konferenci, na níž participovalo více než třicet zástupců firem z oblasti energetiky, těžebního průmyslu, železniční dopravy a podobně. Zde jsme prezentovali naše produkty," přiblížil Prášil. "Očekáváme, že v horizontu tří let budeme do Mongolska realizovat dodávky ložisek o objemu tři až pět milionů dolarů," uzavřel ředitel.

Libor Popela, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN