Kraj i letos pomůže vinařům

Dotaci Vinařskému fondu na rozvoj vinařství a vinohradnictví na jižní Moravě ve výši pěti milionů korun z krajského rozpočtu schválilo na svém zasedání Zastupitelstvo Jihomoravského kraje. Ten přispíval Vinařskému fondu tradičně částkou zhruba dva až tři miliony korun. V minulém roce přidělil fondu výjimečně rekordní dotaci ve výši osm milionů korun. Také letos vynaloží na podporu rozvoje vinařství a vinohradnictví stejnou částku, avšak rozdělí ji na dvě části. Zatímco Vinařský fond obdrží pět milionů (stejnou částkou musí fondu podle zákona o vinařství a vinohradnictví č. 321/2004 Sb. přispět také Ministerstvo zemědělství ČR), další tři miliony korun rozdělí kraj mezi vinaře prostřednictvím vlastního dotačního programu.

vinny_sklep_napier_novy_zeland_640x428.jpg

Dotační program Podpora vinařství a vinohradnictví v Jihomoravském kraji pro rok 2010, který schválila Rada Jihomoravského kraje 18. února, počítá se třemi dotačními tituly. Cílem prvního z nich je podpora tradičních vinařských kulturních akcí místního nebo regionálního významu. Druhý je zaměřen na vybavení informačních středisek, zařízení pro konání výstav a pořizování informačních panelů a označníků, směřujících k propagaci vinařství a vinohradnictví v kraji. Třetí dotační titul má podpořit pořízení propagačních materiálů, webových stránek, softwarových aplikací a pořádání kampaní, zaměřených na propagaci vinařství a vinohradnictví. Příjemci dotací mohou být obce a svazky obcí, svazy zahrádkářů a spolky vinařů a vinohradníků v územním obvodu Jihomoravského kraje.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...