Brno se představí na veletrhu MIPIM

Jihomoravská metropole se na veletrhu MIPIM 2010, který proběhne 16.- 19. března ve francouzském Cannes, opět představí se samostatnou, letos rozšířenou expozicí o ploše 62 m2. Druhé největší město České republiky má jasnou představu, jak by měla vypadat jeho ekonomická budoucnost. Chce postavit prosperitu na znalostní ekonomice a perspektivních oborech s vyšší přidanou hodnotou, jakými jsou například biotechnologie, zejména biomedicína (tzv. life-science), medicínské přístroje a informační technologie. To vše souvisí s potřebou vzdělané a kvalifikované pracovní síly a s vybudováním potřebné infrastruktury. Brno se proto nadále snaží o přilákání takových typů investic, jakými jsou centra sdílených strategických služeb s vyšší přidanou hodnotou (BPO - Business Process Outsourcing, BSS - Business Service Solution). Město Brno má rovněž silnou tradici ve strojírenství a elektrotechnice a zaměřuje se na podporu podnikání v high-tech technologiích, které je zasazené do prostředí s kvalifikovanou pracovní silou a výbornou dopravní dostupností.

MIPIM.gif

Tomu odpovídají i projekty prezentované na veletrhu: nejvýznamnější rozvojový projekt Europoint Brno, dále Brněnská průmyslová zóna – Černovická terasa, Český technologický park Brno a projekt v oblasti volnočasových aktivit Aquapark Brno. Dalšími prezentovanými projekty jsou brownfields Kasárna Slatina a Janáčkovo kulturní centrum. Část expozice města na veletrhu zaujme prezentace výjimečné funkcionalistické památky, vily Tugendhat, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Významnou součást brněnské nabídky tvoří vědecko-výzkumné projekty ICRC a CEITEC. I letos Brno připravilo svou prezentaci ve spolupráci se společnostmi úspěšně působícími v jihomoravském regionu. Jako generální partneři letos spoluvystavují CTP, Jižní Centrum Brno, J&T REAL ESTATE CZ a KPMG. Dalšími spoluvystavujícími společnostmi jsou Arch.Design, architektonická a inženýrská kancelář K4, KOMFORT, Technologický Park Brno a Veletrhy Brno.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...