Projekt Čteme rádi pomáhá Dětskému domovu Dagmar

Občanské sdružení Život dětem zahájilo spolupráci s knihkupectvím Barvič & Novotný v Brně a pomáhá v jeho snahách podporovat děti z brněnského Dětského domova Dagmar.
Knihkupectví Barvič & Novotný podporuje děti z DD Dagmar dlouhodobě v rámci projektu Čteme rádi, jehož cílem je podpořit aktivní zájem dnešních dětí o četbu. Projekt Čteme rádi se už během prvního roku své existence stal velmi úspěšným a v současné době registruje téměř dva tisíce aktivních členů. Do Velké soví aukce, která je součástí projektu, již děti namalovaly přes tisíc obrázků inspirovaných knihami, které samy přečetly nebo jim je přečetli rodiče. Tyto dětské kresby se staly nejen součástí výzdoby knihkupectví, ale jsou také vystaveny a hodnoceny na www.barvic-novotny.cz. Zájemci si je mohou za symbolické ceny 20 až 50 Kč zakoupit v prodejnách a v e-shopu na www.knihkupectvi-bn.cz. Veškerý výtěžek z prodeje těchto dětských výtvarných děl putuje dětem z DD Dagmar.

cteme.gif

Příspěvková organizace Dětský domov Dagmar zajišťuje dětem a dospívajícím od 3 do 18 let náhradní výchovnou péči na základě rozhodnutí soudu o ústavní či ochranné výchově nebo o předběžném opatření. Dětský domov Dagmar vznikl z iniciativy brněnského básníka, novináře a spisovatele Rudolfa Těsnohlídka, autora známé Lišky Bystroušky. Kapacita Dětského domova Dagmar je 25 dětí. Nyní jich zde bydlí 21.
Občanské sdružení Život dětem pomáhá dětem po celé České republice již desátým rokem a je zaměřeno z převážné části na pomoc vážně nemocným dětem. Sdružení se snaží nemocným dětem pomoci hlavně formou zkvalitnění zdravotnické a přístrojové techniky na dětských odděleních, kterou lékaři potřebují k tomu, aby děti mohli řádně a šetrně léčit. Dále sdružení pomáhá stacionářům pro handicapované děti, opuštěným dětem v dětských domovech a jednotlivým žadatelům, kteří pečují o své postižené děti v domácím prostředí.
Podrobnosti naleznete na www.zivotdetem.cz a www.dddagmar.cz.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...